چهارشنبه 1 اسفند 1397 663

بازدید وابسته همکاری های علمی سفارت بلاروس از دانشگاه تربیت مدرس

نیکیتا ایگورویچ سمکوفسکی (وابسته امورسرمایه گذاری، همکاریهای علمی، فنی و تشریفات سفارت بلاروس) سه¬ شنبه 30 بهمن ضمن بازدید از دانشگاه در نشستی مشترک با دکتر سعیدی (مدیر همکاری های علمی بین¬ المللی دانشگاه)، دکتر ضمیر (معاون واحد بین¬ الملل) و دکتر باکویی (عضو هیات علمی دانشکده علوم پایه) دیدار و گفتگو کرد.

بازدید وابسته همکاری های علمی سفارت بلاروس از دانشگاه تربیت مدرس

در ابتدای این نشست که با خوشامد گویی دکتر سعیدی و اشاره به سوابق همکاری علمی دانشگاه با بلاروس آغاز شد، سمکوفسکی دانشگاه تربیت مدرس را دانشگاهی با ویژگی های خاص ارزیابی و نسبت به انجام همکاری های مشترک اظهار تمایل کرد.
وی همچنین با اشاره به بازدید های خود از دانشگاه¬های تهران و شهید بهشتی گفت: هدف از این دیدارها اطلاع رسانی مسابقه شعر به زبان روسی است که فراخوان آن تا یک ماه آتی تمدید شده است.
سمکوفسکی خاطر نشان کرد: بلاروس دارای دو دانشگاه اصلی به نام های دانشگاه ملی بلاروس و دانشگاه صنعتی بلاروس است. کمیسیون مشترک دو کشور دارای کمیته¬ای ست که هدفش توسعه فعالیت¬ های علمی طرفین می باشد و طی انتشار فراخوان برای انجام پروژه، از طرف دانشگاه تربیت مدرس یک پروپوزال ارسال شده است.
وی همچنین نسبت به همکاری در زمینه تبادل دانشجو اعلام آمادگی کرد و گفت: هرطرف محل اقامت دانشجویان طرف همکار را عهده دار گردد.
در این نشست دکتر ضمیر در پاسخ به سوال وابسته همکاریهای علمی سفارت بلاروس پیرامون تنوع دانشجویان خارجی دانشگاه گفت: دانشگاه تربیت مدرس از 31 کشور دانشجو دارد از جمله کشورهای ارمنستان، قرقیزستان و تاجیکستان.
در پایان طرفین به انجام مکاتبات برای ادامه همکاری توافق نمودند.