چهارشنبه 1 اسفند 1397 513

پنجمین نشست اجرایی بنیاد خیرین مدرس برگزار شد

پنجمین نشست اجرایی بنیاد خیرین مدرس با حضور رییس و اعضای آن، اول اسفند ماه در دفتر معاونت پشتیبانی و منابع انسانی برگزار شد.

پنجمین نشست اجرایی بنیاد خیرین مدرس برگزار شد

در این نشست دکتر موسوی، دکتر محمدزاده، دکتر فتح الهی، دکتر عصاری، دکتر نصیری، دکتر یزدیان، دکتر شیخ الاسلامی، دکتر سپهری و آقایان اندایش و نصرتی حضور داشتند و در خصوص مسائل مربوط به حوزه خیرین پیشنهاداتی را ارائه کردند.
در ابتدای این نشست دکتر محمدزاده رییس بنیاد خیرین مدرس اظهار داشت: مُهر بنیاد خیرین مدرس، طراحی و آماده سازی شده است و سربرگ بنیاد نیز پس از دریافت پیشنهادات، نهایی خواهد شد.
دکتر یزدیان در خصوص موضوع دامنه سایت بنیاد خیرین مطالبی را عنوان کرد.
وی گفت: پس از بررسی دامنه های مختلف، در نهایت آدرس khayerin.modares.ac.ir برای سایت و آدرس Khayerin@ modares.ac.ir برای ایمیل این بنیاد در نظر گرفته شد.
در ادامه دکتر محمدزاده تصریح کرد: دکتر فتح الهی زمینه های فعالیت دانشگاه برای مشارکت خیرین را پیشنهاد بدهند. برای مثال دانشگاه با ورود در مسائلی مانند موضوع آب یکی از مشکلات ملی کشور را برطرف نماید.
دکتر سپهری نیز مسئول تهیه نامه هایی به رییس یا هیات رییسه دانشگاه شدند تا مسائل مهم را پیشنهاد دهند و دانشگاه در این زمینه، ورود جدی پیدا کند.
دکتر موسوی در ادامه این نشست اظهار کرد: استحصال آب شرب از آب باران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشکده منابع طبیعی نور به صورت پایلوت در حال آماده سازی است.
دکتر عصاری گفت: پرداختن به مسائل اجتماعی به عنوان بحران های پیش رو می تواند از موضوعاتی باشد که دانشگاه تربیت مدرس با رویکرد خیرین در آن نقش آفرینی کند.
نصرتی خاطر نشان کرد: تبلیغات عمومی با هدف آگاهی دانشگاهیان از روند جذب مشارکت های مردمی و انجام گفتگو با رییس بنیاد خیرین و پوشش خبری گسترده در دستور کار قرار دارد.
وی یادآور شد: با توجه به برگزاری جشن دانش آموختگان در ابتدای اردیبهشت ماه 98 و ارتباط با دانش آموختگان؛ معرفی مطلوب بنیاد در این جلسه انجام شود و از ظرفیت به وجود آمده بهره برداری مناسب صورت گیرد.
دکتر محمدزاده گفت: کارگروه های خاصی مشخص شود و در حال حاضر یک کارگروه در اولویت باشد.
دکتر یزدیان نیز بررسی سرفصل هایی که به صورت بالقوه در ایران می تواند از سوی خیرین به سمت دانشگاه ها جذب شود را بر عهده گرفت تا در جلسه آتی ارائه نماید.