یکشنبه 23 دی 1397 536

کنگره بین المللی محاسبات کلان مقیاس و تحلیل کلان داده برگزار می شود

كنگره بین المللی سیستم های کلان داده و کلان مقیاس محاسباتی (TopHPC2019) از ۳ تا ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ با حمایت مالی و معنوی مراكز علمی و صنعتی كشور در حوزه استراتژیك تحلیل كلان داده و زیرساخت های آن در هتل اسپسناس پالاس برگزار می گردد.

کنگره بین المللی محاسبات کلان مقیاس و تحلیل کلان داده برگزار می شود

کنگره TopHPC یک رویداد مشترک میان آسیا و اروپا است که با هدف فراهم آوری فرصت مناسب برای متخصصان صنعتی، دانشمندان، دانش پژوهان و تصمیم گیران این حوزه به صورت تخصصی روی موضوع محاسبات با کارایی بالا (HPC) و تحلیل کلان داده (Big Data) برگزار می گردد. این رویداد با نام HPCC بیش از 25 دوره در اتحادیه اروپا برگزار شده است و اولین دوره آن در ایران در سال 2017 (اردیبهشت 96) در تهران برگزار شد.
مقالات ارسالی به این کنگره توسط داوران داخلی وخارجی به صورت کاملا رایگان داوری شده و مقالات پذیرفته شده علاوه بر دریافت تخفیف ویژه ثبت نام، توسط حامی رسمی کنگره، انتشارات (Springer) ، چاپ و در پایگاه های علمی معتبر نمایه خواهد شد. یک جایزه 500 یورویی نیز از طرف حامی به مقاله برتر کنگره اهدا خواهد شد.
در جنب کنگره یک نمایشگاه تخصصی از صنایع و دستاوردهای حوزه تحلیل داده، کلان داده، اینترنت اشیا، محاسبات ابری، محاسبات کوانتومی،hpc و زیرساخت های مرتبط با آن برگزار می شود.
یک از اهداف اصلی این کنگره ارائه سخنرانی ها در جهت ترسیم نقشه راه و نیز افزایش مهارت های کاربردی فعالین این حوزه از طریق برگزاری کارگاه های تخصصی است. در همین راستا تاکنون برگزاری چهار کارگاه علمی- صنعتی توسط صاحبان صنعت در آلمان، اسپانیا و لهستان نهایی شده است.
۱۰ بهمن ماه ۹۷ آخرین مهلت ارسال مقاله و ۲۰ اسفندماه امسال زمان اعلام نتایج داوری مقالات است.
علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www .tophpc.com مراجعه نمایند.