شنبه 22 دی 1397 1119

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم "نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی" برگزار می شود

دومین جشنواره ملی زن و علم "نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی" اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می شود.

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دومین دوره جشنواره ملی زن و علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) را با هدف تجلیل از زنان نخبه و فعال کشور همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام زن برگزار می کند.
بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، بانوان داوطلب شرکت در این رویداد رقابتی می توانند آثار و مستندات خود را از طریق سامانه جشنواره تا 8 بهمن ماه ارسال کنند. این مستندات بر اساس شاخصهای علمی (از قبیل دریافت جوائز ملی و بین المللی، ابداعات و اختراعات، طرحهای علمی برجسته،کتاب، مقالات، تعاملات علمی بین المللی و ...) و شاخصهای فرهنگی و اجتماعی (از قبیل فعالیتهای شاخص در زمینه کارآفرینی، فعالیت های برجسته اجتماعی، فعالیت های برجسته و داوطلبانه فرهنگی، فعالیتهای خیریه، محرومیت زدایی از مناطق محروم، قرآن پژوهی، ایثار و فداکاری، محیط زیست، فعالیت در زمینه گسترش تمدن ایرانی اسلامی، گسترش زبان فارسی در زمینه تخصصی...) بررسی می شود. آثار بانوان در سه رده سنی زیر 40 سال، 4۰ تا 6۵ سال و بالای 6۵ سال داوری و انتخاب شده و در پایان از برگزیدگان جشنواره تقدیر می شود.