سه‌شنبه 4 دی 1397 965

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صلاح الدین اربیل

در حاشیه نمایشگاه توانمندی های دانشگاه‌های ایران که 27 تا 29 آذرماه سال جاری با حضور بیش از 30 دانشگاه ایرانی در کردستان عراق برگزار شد، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صلاح الدین اربیل تفاهم نامه همکاری در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی و انجام پژوهش های علمی مشترک امضاء کردند.

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صلاح الدین اربیل

دکتر سید مرتضی ضمیر معاون واحد بین‌الملل، در تشریح اهداف این نمایشگاه گفت: افزایش مراودات دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های اقلیم کردستان و جذب دانشجویان شهریه پرداز از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود. دانشگاه تربیت مدرس نیز با حضور در این نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های علمی و آموزشی خود برای متقاضیان تحصیل در ایران و استادان دانشگاه‌های اقلیم کردستان پرداخت.
وی افزود: این نمایشگاه که با همکاری کنسولگری ایران در اربیل و هماهنگی مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم ایران و وزارت علوم اقلیم کردستان برگزار شد، در پنل‌های جداگانه، دستاوردهای دانشگاه‌های ایران در حوزه‌های تخصصی بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و طرح‌های تحقیقاتی مشترک بین‌المللی را برای اساتید دانشگاه‌های اقلیم کردستان ارائه کرد.
معاون واحد بین الملل دانشگاه از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه صلاح الدین اربیل خبر داد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه و در دیدار با معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صلاح‌الدین اربیل، یک یادداشت تفاهم کلی در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، انجام پژوهش های علمی مشترک، برگزاری نشست و سخنرانی های علمی به امضای طرفین رسید.
دکتر ضمیر ادامه داد: دانشگاه صلاح‌الدین اربیل یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اقلیم کردستان با داشتن 18 دانشکده در زمینه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه فعال است و گسترش فعالیت‌های خود در بخش تحصیلات تکمیلی را دنبال می‌کند.
وی در پایان تأکید کرد: با توجه به علاقه بسیار زیاد اساتید و دانشجویان اهل اقلیم کردستان برای برقراری ارتباطات علمی یا تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در ایران، یک برنامه ریزی مناسب و تلاش مداوم برای بهره‌مندی دانشگاه از این موقعیت کم‌نظیر ضروری به نظر می‌رسد.