سه‌شنبه 27 آذر 1397 1653

برگزیدگان یازدهمین جایزه بزرگ بیوتکنولوژی دانشگاه معرفی شدند

یازدهمین جایزه بزرگ بیوتکنولوژی امروز در دانشگاه اعطا شد.

برگزیدگان یازدهمین جایزه بزرگ بیوتکنولوژی دانشگاه معرفی شدند

دکتر رهبری‌زاده مدیر مرکز تحقیقات و توسعه زیست‌فناوری 27 آذرماه درباره روند انتخاب طرح‌ها برای یازدهمین جایزه بزرگ بیوتکنولوژی گفت: از حدود یک ماه و نیم پیش اطلاع‌رسانی را آغاز کردیم تا بتوانیم بهترین طرح را انتخاب کنیم. ۳۴ طرح به دبیرخانه ارسال شد که از میان ۳۴ طرح به ۴ طرح برتر رسیدیم. این چهار طرح به شورای تخصصی فرستاده شد.
وی افزود: برای جایزه اول و دوم بیوتکنولوژی به دلیل این‌که در آیین‌نامه اعطای جایزه، ذکر شده که جوایز باید به طرح‌های دارای مجوز لازم و به تولید رسیده، اعطا شود، طرحی انتخاب و معرفی نشد.
رهبری زاده با بیان این که امسال جایزه سوم بیوتکنولوژی از مبلغ سه میلیون تومان به پنج میلیون ارتقا یافت، ادامه داد: جایزه سوم این همایش به یکی از شرکت‌های فناور بابت طرح تولید آنتی‌بادی و دلیزوماب اهدا شد.
در ادامه مراسم، هیات داوران از دکتر سید فخرالدین حسینی عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی بابت ارائه چهار طرح تقدیر کرد.
به گفته مدیر مرکز تحقیقات و توسعه زیست‌فناوری دانشگاه با توجه به اینکه در سیاست اعطای جایزه بیوتکنولوژی قرار است فقط به طرح‌هایی که به تولید رسیده‌اند و به فروش رفته‌اند جایزه داده شود، قرار شد امسال به دکتر حسینی جایزه‌ای اهدا نشود، اما امیدواریم سال آینده یکی از جوایز متعلق به وی باشد.

در ادامه این همایش دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه ضمن تشکر از برنامه‌ریزان این همایش، هیات داوران، استادان، دانشجویان و انجمن‌های مرتبط با فناوری زیستی گفت: دانشگاه تربیت مدرس یکی از مهم‌ترین قطب‌های فناوری زیستی است. در حال حاضر با برنامه‌ریزی خوب مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی و دانشکده معتبر علوم زیستی و همچنین مشارکت بزرگان صنعت و فناوری افق درخشانی را پیش روی فعالیت‌های این حوزه می‌بینم. امیدوارم این همایش سال آینده باشکوه‌تر و فراگیرتر برگزار شود.