سه‌شنبه 27 آذر 1397 2046

دانشکده های برتر دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز

مراسم گرامیداشت روز پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر با حضور دکتر ابتکار معاون رییس جمهور، دکتر نصرت اله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور، مهندس علی مرتضی بی رنگ رییس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس و معاونان و جمعی از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه 26 آذرماه در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.

دانشکده های برتر دانشگاه در نظام رتبه بندی تایمز

در این مراسم دکتر جعفریان مدیر امور پژوهشی دانشگاه به ارائه گزارشی در خصوص برنامه راهبردی حوزه پژوهش و فناوری پرداخت.
وی در خصوص نقش دانشکده ها به عنوان موتور محرک ارتقای دانشگاه و عملکرد پژوهشی دانشکده ها در نظام رتبه بندی تایمز مطالبی را عنوان کرد.
دکتر جعفریان اظهار داشت: ما باید در سطح دانشگاه پتانسیل سنجی انجام دهیم تا از ظرفیتی که در دانشکده ها موجود است به نحو احسن استفاده و برای آن برنامه ریزی کنیم.
وی با اشاره به نظام رتبه بندی تایمز تصریح کرد: ما تلاش کردیم دانشکده ها را در دانشگاه بر اساس این نظام، رتبه بندی کنیم که شاخص های پژوهشی، استناد، چشم انداز جهانی و درآمدهای صنعتی در زمره این شاخص ها هستند.
7 دانشکده ای که به ترتیب بیشترین شاخص ها را کسب کردند شامل دانشکده ها علوم پایه، علوم زیستی، مهندسی شیمی، فنی و مهندسی، برق و کامپیوتر، علوم پزشکی و کشاورزی می باشد.
وی با اشاره به برنامه حوزه معاونت پژوهشی اظهار کرد: تفویض اختیار به منظور اجرای برنامه ارتقای پژوهش دانشکده ها با تکیه بر ظرفیت دانشکده ها و نیز حمایت از برنامه های پژوهشی دانشکده ها در راستای تحقق شاخص های ارتقای تراز بین الملل دانشگاه از جمله این برنامه ها می باشد.