یکشنبه 25 آذر 1397 1316

در نوزدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری از عضو هیات علمی دانشگاه به عنوان پژوهشگر و فناور برتر کشور تقدیر شد

آیین تجلیل از پژوهشگران برتر کشور 25 آذرماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و منصور غلامی وزیر علوم در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در نوزدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری از عضو هیات علمی دانشگاه به عنوان پژوهشگر و فناور برتر کشور تقدیر شد

در نوزدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری که هر ساله در هفته پژوهش و فناوری با هدف ترویج فرهنگ پژوهش، معرفی توانمندی‌ها و ایجاد ارتباط میان محققان کشور برگزار می‌شود، 24 پژوهشگر و فناور برتر در حوزه‌های علوم انسانی،‌ هنر، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی،‌ علوم پایه، پزشکی و دامپزشکی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش پژوهشگران دانشگاهی از دکتر سید حمیدرضا صادقی به عنوان یکی از پژوهشگران برجسته تقدیر شد. دکتر صادقی متولد 1347 شهرستان خوانسار است. دارای مدرک کارشناسی مهندسی مرتع و آبخیزداری از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،کارشناسی ارشدمهندسی آبخیزداری از دانشگاه تربیت مدرس، دکتری مهندسی حفاظت خاک و آبی از دانشگاه کشاورزی و مهندسی جی بی پنت هندوستان و فوق دکتری بررسی فرآیند تولید رسوب در آبخیزهای جنگلی از دانشگاه کیوتو ژاپن می باشد.
وی تا کنون مقالات متعددی را در مجلات علمی و پژوهشی معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسانده است. زمینه تخصص وی "استفاده از ضایعات فرعی صنایع و کارخانجات در راستای حفاظت از آب و خاک می باشد.
استاد نمونه منتخب کشوری سال 94، پژوهشگر دانشگاه در سال های 85 و 87، استاد نمونه دانشگاه در سال های تحصیلی 83-84 و 87-88 ، مدیر گروه تلاشگر دانشکده در سال های 81 و 85، پژوهشگر برتر استان مازندران در سال های 87 و 94، نفر برگزیده آموزشی مرکز بین المللی زیست بریتانیا در سال 2005، برنده مدال طلای سال 2014 و برنده جایزه پیشگامی در حفاظت خاک انجمن حفاظت خاک هندوستان در سال 2008 از جمله برخی از افتخارات علمی و پژوهشی دکتر صادقی می باشد.
روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت را به وی تبریک می گوید.