چهارشنبه 21 آذر 1397 793

برای شناسایی ریشه و ماهیت تحریم‌ها باید از دانشگاه‌ها کمک بگیریم

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت نقش دانشگاه ها و متخصصان برای شناسایی ریشه و ماهیت تحریم‌ها و توانمندسازی کشور تاکید کرد.

برای شناسایی ریشه و ماهیت تحریم‌ها باید از دانشگاه‌ها کمک بگیریم

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت که نوزدهم آذر ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد گفت: تحریم‌ها در کشور بخش‌های مختلفی از جمله «نظری و دینی، سیاسی، اقتصادی و نظامی» دارد، عربستان برای گسترش تحریم‌ها به انواع لابی گری‌ها متوسل شده که نتیجه آن تشویق شدن ترامپ برای خروج از برجام است.
وی در خصوص ماهیت تحریم‌ها اظهار کرد: ما در دانشگاه‌ها، مجلس و یا دولت هیچ فعالیتی جهت شناخت ماهیت تحریم‌ها انجام نداده ایم و بر اساس اسن تحریم‌ها، دانشجویان از تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور منع شده اند.
فخریه کاشان با اشاره به وسعت تحریم از گذشته تا کنون افزود: تحریم‌ها نسبت به گذشته وسیع‌تر شده مانند اینکه در پاییز ۹۲، ۱۱ طرح علیه ایران، اما در شرایط فعلی ۱۴۵ طرح است.
وی در ادامه گفت: در گذشته ۴۰۰ نفر، اما اکنون ۷۰۶ نفر تحریم شده اند که نشان می‌دهد آمریکا بسیار هوشمندانه این فعالیت را انجام داده است و نگرانی ما این است که ۱۸۲ نفر یا شرکت دیگر در تحریم‌ها قرار گیرند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ناتوانی کشور ما در برابر تحریم‌ها ناشی از بی اطلاعی متخصصان است که در این راستا مبالغ زیادی را نیز هدر داده ایم، برای شناسایی ریشه و ماهیت تحریم‌ها باید از دانشگاه‌ها کمک بگیریم.
فخریه کاشان در پایان گفت: ما باید جامعه را به تحریم‌ها حساس کنیم و دانشگاه‌ها در این زمینه باید کنفرانس‌هایی را برگزار کنند.