دوشنبه 5 آذر 1397 668

برگزاری همایش ملی منطقه ای چالش ها و چشم انداز های توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر

همایش ملی منطقه ای توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر 23 آبان ماه در سالن اجتماعات دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه برگزار شد.

برگزاری همایش ملی منطقه ای چالش ها و چشم انداز های توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر

همایش ملی منطقه ای توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر با هدف تعامل و هم اندیشی بین مدیران اجرایی کشور و دانشگاهیان به همت انجمن علمی علوم شیلاتی و مسئولین دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس و حضور صاحبنظران و علاقمندان اعم از مسئولان سازمان شیلات ایران، موسسه تحقیقات شیلات ، بخش خصوصی پرورش دهنده ماهی در قفس و حمایت مالی شرکت دارویی ارس بازار در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه برگزار شد.
در این همایش که در دو نوبت صبح و عصر برپا گردید؛ دکتر عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات، دکتر سید مرتضایی معاون پژوهشی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر ریاحی رییس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، دکتر عابدیان کناری مدیر گروه علوم و مهندسی شیلات این دانشکده و دکتر مختاری معاون مدیر کل دفتر بهبود کیفیت و فرآوری آبزیان سازمان شیلات ایران طی سخنرانی با عناوین بررسی وضعیت موجود و آینده توسعه آبزی پروری در شمال کشور، نقش و برنامه های تحقیقات شیلات در توسعه آبزی پروری در حوزه دریای خزر، توسعه پایدار آبزی پروری و مسائل زیست محیطی، دستاوردهای دانشگاه در توسعه صنعت آبزی پروری و بازاریابی و صادرات محصولات آبزی پروری به چالش ها و چشم اندازها پیرامون موضوع پرداختند و به پرسش حضار پاسخ گفتند.
در ادامه نماینده یکی از تعاونی ها به تبیین و طرح معضلات و مشکلات بخش خصوصی همت گماشت. این همایش با تهیه محورهای تفاهم نامه فیمابین سازمان شیلات ایران و دانشگاه تربیت مدرس پایان یافت.