دوشنبه 5 آذر 1397 1386

امکان نصب و پشتیبانی آنتی ویروس McAfee برای کاربران شبکه دانشگاه فراهم شد

توسط مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه، امکان نصب و پشتیبانی آنتی ویروس McAfee با قابلیت و حساسیت بیشتر نسبت به آنتی ویروس قبلی برای کاربران شبکه دانشگاه از طریق ثبت درخواست در سامانه HelpDesk فراهم شد

امکان نصب و پشتیبانی آنتی ویروس McAfee برای کاربران شبکه دانشگاه فراهم شد

بنا بر اعلام مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه، آنتی ویروس McAfee دارای قابلیت های مناسبی در زمینه محافظت از کامپیوتر در مقابل تهدیدات خارجی از قبیل ویروس ها و بدافزارها است و حساسیت بیشتری نسبت به سایر ابزارهای مشابه نظیر ESET ( آنتی ویروس قبلی) دارد.
همچنین امکان حذف فایل های اجرایی سیستمی مانند کرک های نرم افزار از روی سیستم کاربر وجود دارد که در صورت اشکال در اجرای برخی نرم افزارهای غیر اصل پس از نصب آنتی ویروس باید با کارشناس رایانه حوزه مربوطه تماس گرفت تا نسبت به نصب مجدد آن نرم افزار و خارج کردن فایل های اجرایی (Exclude) آن در داشبورد مدیریتی آنتی ویروس اقدام کند.
گفتنی است جهت مدیریت و کنترل مناسب روی ویروس ها و تهدیدات امنیتی سیستم ها، نصب و حذف آنتی ویروس جدید فقط از طریق ثبت درخواست در سامانه HelpDesk و توسط کارشناس مربوطه انجام می شود . در صورتی که کاربر با نرم افزاری خاصی سروکار دارد باید قبل از عملیات نصب با کارشناسان مرکز مشاوره کند. حذف یا تغییر نام فایل های اجرایی غیر اصل پس از نصب آنتی ویروس محتمل است و تبعات این موضوع بر عهده کاربر می باشد. همچنین
مشکلات ناشی از آلوده شدن سیستم ها به دلیل استفاده از نرم افزارهای غیر اصل و عدم استفاده از آنتی ویروس بر روی سیستم ها بر عهده می باشد.