یکشنبه 13 آبان 1397 4356

رتبه دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی موضوعی یو اس نیوز سال 2019

یو اس نیوز رتبه دانشگاه های برتر جهان برای سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد. در این رتبه بندی بیش از یک هزار و 800 دانشگاه از ۷۵ کشور جهان حضور دارند و از ایران ۲1 دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر در رتبه بندی جهانی قرار گرفتند.

رتبه دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی موضوعی یو اس نیوز سال 2019

در جدیدترین رتبه‌بندی یو اس نیوز دانشگاه تهران با کسب امتیاز ۶/‏۴۸ و رتبه جهانی ۴۳۸ مقام نخست دانشگاه‌های ایران را کسب کرد و دانشگاه تربیت مدرس با امتیاز ۹/‏۳۵و رتبه جهانی ۸۰۵ در بین برترین دانشگاه های ایران قرار گرفت.
بنا بر اعلام یو اس نیوز دانشگاه های آمریکا و انگلستان در راس برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. کشور آمریکا با ۲۲۷ دانشگاه برتر، بیشترین دانشگاه های رتبه بندی شده را در یو اس نیوز به خود اختصاص داده است و چین با ۱۳۰ دانشگاه، انگلستان با ۷۸، ژاپن با ۶۷، و آلمان با ۶۲ دانشگاه برتر از بقیه کشورهای جهان متمایز می شوند. سه دانشگاه برتر در آسیا نیز شامل دانشگاه های ملی سنگاپور، فنی نانیانگ سنگاپور و شینگهوا چین است.
در فهرست کلی یو اس نیوز، ۲۷ دانشگاه ایرانی به عنوان دانشگاه برتر معرفی شده اند اما رتبه ۲۱ دانشگاه لحاظ شده و ۶ دانشگاه این فهرست تنها در بعضی از رشته های موضوعی رتبه کسب کرده اند.
بر اساس رتبه بندی موضوعی یو اس نیوز، در رشته کشاورزی به ترتیب دانشگاه های تهران، آزاد اسلامی، تربیت مدرس برترین دانشگاه های ایران محسوب می شوند. دانشگاه تربیت مدرس همچنین در رشته مهندسی و در رشته علم مواد در میان دانشگاه های برتر کشور قرار دارد.
گفتنی است «یو اس نیوز» براساس ۱۳ شاخص از جمله تعداد مقالات ۱ درصد برتر، درصد مقالات ۱ درصد برتر، مقالات بین‌المللی، مقالات پراستناد همچنین عملکرد پژوهشی و اعتبار جهانی و منطقه‌ای دانشگاه‌، رتبه 1800 دانشگاه جهان را بررسی و اعلام کرده است.