چهارشنبه 2 آبان 1397 1161

سمینار ممیزی انرژی با موضوع مدیریت سبز در موتورخانه برگزار شد

سمینار آموزشی ممیزی انرژی با موضوع مدیریت سبز در موتورخانه ها، اول آبان ماه در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد.

سمینار ممیزی انرژی با موضوع مدیریت سبز در موتورخانه برگزار شد

در این سمینار آموزشی که با همکاری دکتر مظاهری رییس دانشکده مکانیک و رییس انجمن احتراق ایران و با هماهنگی گروه آموزش کارکنان برگزار شد؛270 نفر از کارکنان شرکت کردند.
مهندس سهیلا خوشنویسان دبیر کمیته ارتباط با صنعت انجمن و مدیر مرکز آزمون و تحقیقات سیستم های گرمایشی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و مهندس راشد حاجیان مدیر واحد تدوین و آزمونهای استاندارد شرکت بهینه سازان صنعت تأسیسات، از سخنرانان این سمینار بودند.
در ابتدا مهندس خوشنویسان در سخنانی در خصوص ویژگی های دانشگاه سبز و اهمیت حفاظت از محیط زیست مطالبی را عنوان کرد.
وی اظهار داشت: دانشگاه سبز(green university) معمولا در جهان به عنوان جایی شناخته می‌شود که همه فعالیت‌های آن بر اساس چشم انداز توسعه پایدار صورت می‌گیرد. در جهان ۱۹ دانشگاه در رده برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند، این دانشگاه‌ها با ارائه طرح‌هایی برای کاهش زباله، مصرف درست انرژی، ارائه کمک‌های مالی به دانشجویان در پروژه‌های محیط زیستی، ترویج حمل و نقل جایگزین و سایر اقداماتی که به نفع محیط زیست خواهد بود به این برتری دست یافته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: باید تا سال 2030 گازهای گلخانه ای را از طریق کاهش مصرف سوختهای فسیلی کم کنیم.
وی همچنین در خصوص انواع سیستم های گرمایشی ساختمان و مزایا و معایب هر کدام مطالبی را یادآور شد.
مهندس حاجیان نیز در سخنرانی خود به مراحل انجام معاینه فنی موتورخانه ها بر اساس استاندارد 16000 اشاره و تصریح کرد: با انجام معاینه فنی موتورخانه می توان علاوه بر کاهش مصرف سوخت میزان Co2 را به کمتر از PPM 100 رساند.
در پایان این سمینار تاکید شد ما می‌توانیم با بهینه‌سازی انرژی و اصلاح فرآیندها، دستیابی به فناوری‌های نوین و اصلاح قیمت گذاری‌ها، مصرف انرژی را کنترل کنیم و بخشی از انتشار گازهای گلخانه ‌ای را کاهش دهیم.