دوشنبه 16 مهر 1397 2568

سامانه جستجو، مشاهده و دریافت پایان‌نامه‌های دانشگاه راه اندازی شد

سامانه جستجو، مشاهده و دریافت پایان‌نامه‌ها/ رساله‌های دانشگاه (پارسه) راه اندازی و بهره برداری آزمایشی آن آغاز شد.

سامانه جستجو، مشاهده و دریافت پایان‌نامه‌های دانشگاه راه اندازی شد

در راستای طرح تحول راهبردی دانشگاه و روال کتابخانه مرکزی با عنوان «ایجاد محیط یکپارچه دسترسی و جستجو در پایگاه‌های اطلاعات علمی داخلی و خارجی و تقویت مستمر دسترسی به پایگاههای معتبر موجود»، یکی از سامانه‌های مرتبط، با عنوان سامانه «پارسه» (پایان‌نامه‌ها/ رساله‌های دانشگاه تربیت مدرس) راه‌اندازی و بهره‌برداری آزمایشی آن آغاز شده است.
در این سامانه امکان جستجو، مشاهده و دریافت پایان‌نامه‌ها/ رساله‌های دانشگاه (مطابق آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌های مصوب) برای کلیه پژوهشگران داخل و خارج کشور وجود دارد.
کلیه اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس که دارای نام کاربری و رمز عبور (در سامانه پست الکترونیکی) تأیید شده از طرف مرکز فناوری اطلاعات هستند و ایمیل مدرس ایشان فعال است، می‌توانند پس از ورود به سامانه پارسه با  آدرس  parseh.modares.ac.ir  و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، متن کامل پایان‌نامه‌ها/ رساله‌هایی را که تا سال 95 دفاع شده و دانشجو جهت تسویه حساب به کتابخانه مرکزی مراجعه و فایل پایان‌نامه یا رساله خود را تحویل داده است، مشاهده، مطالعه و یادداشت برداری نمایند و یا طبق سهمیه تعیین شده مصوب هیأت رئیسه دانشگاه فایل پی دی اف متن کامل 3 نسخه پایان‌نامه یا رساله مورد نیاز خود را در همه زمینه‌های موضوعی دریافت نمایند و لزومی به ارسال فرم درخواست به کتابخانه مرکزی جهت دریافت فایل پایان‌نامه و رساله نیست.
ضمناً به زودی به دانشجویان نیز جهت استفاده از سامانه پارسه اطلاع رسانی خواهد شد و پس از آن نیازی به تکمیل فرم‌های فعلی درخواست پایان‌نامه/رساله و ارجاع به ایمیل استاد راهنما نیست و دانشجویان مستقیماً می‌توانند متن کامل را مشاهده، یادداشت برداری یا طبق سهمیه مصوب دریافت نمایند.
لازم به ذکر است سامانه فوق به صورت آزمایشی است و ممکن است کاربران با محدودیت یا اختلالاتی مواجه گردند که به تدریج رفع خواهد شد. همچنین کاربران می توانند موارد احتمالی را به کتابخانه مرکزی با شماره تماس 3222 سرکار خانم کریمی گزارش نمایند.