چهارشنبه 7 شهریور 1397 1001

دوره آموزش بین المللی علوم اعصاب در گروه فیزیولوژی دانشگاه برگزار می شود

دوره آموزش علوم اعصاب IBRO (سازمان جهانی تحقیقات مغز) 4 تا 12 مهرماه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه برگزار می شود و ثبت نام در این دوره ی آموزشی تا دهم شهریورماه جاری ادامه دارد.

دکتر حسین عزیزی عضو هیأت علمی گروه فیزیولوزی دانشگاه ضمن اعلام این خبر، تشریح کرد: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو طی 9 روز با حضور اساتید برجسته ای از کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان در قالب 35 سخنرانی برگزار می شود. در این دوره ضمن آموزش علوم اعصاب از سطح پایه تا پیشرفته به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان پسادکتری و استادیاران جوان حوزه¬های مختلف و مرتبط با علوم اعصاب از بیولوژی تا فنی و مهندسی، اطلاعاتی نیز در مورد فرصت های تحقیقاتی و دوره های پسادکتری در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به شرکت کنندگان ارائه می گردد. برگزاری این دوره زمینه ایجاد همکاری های علمی و کارهای تحقیقاتی مشترک ( پایان نامه های مشترک) با اساتید سرشناس حوزه ی نوروساینس در دنیا را نیز مهیا می کند.
وی افزود: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو که برای دومین بار در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود جزئی از برنامه درسی تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری گروه فیزیولوژی دانشگاه محسوب می¬شود و دانشجویان موظف به شرکت در آن هستند.
عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی تصریح کرد: دوره آموزش علوم اعصاب ایبرو از دوره¬های رسمی سازمان جهانی تحقیقات مغز –IBROاست که با حمایت این سازمان در کشورهای مختلف برگزار می شود. این سازمان حدود ده نوع برنامه حمایتی مختلف در زمینه علوم اعصاب دارد. دانشجویان و محققان علاقمند حوزه علوم اعصاب در ایران تا کنون بارها از این حمایت¬ها استفاده کرده¬اند. برخی از حمایت¬ها در زمینه برگزاری دوره در داخل کشور و برخی مربوط به شرکت در دوره¬های خارج از کشور می¬باشد. این سازمان زیربخش¬های مختلفی دارد. کشور ایران در بخش آسیا و اقیانوسیه این سازمان قرار می¬گیرد.
دکتر عزیزی در پایان گفت: گروه فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس که از سطح دانش بسیار بالایی در زمینه Neuro Science برخوردار است و تعاملات خوبی با دانشمندان حوزه نورو ساینس و آزمایشگاه های برجسته کشورهای دیگر دارد، برگزاری موفقیت آمیز این دوره را در بهمن 1380 ( سال 2002 میلادی) تجربه کرده است.