شنبه 3 شهریور 1397 1486

عضو هیأت علمی دانشگاه برنده جایزه ی ریاضی "پروفسور هشترودی" شد

دکتر ایمان ستایش عضو هیأت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه در چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران، به عنوان برنده جایزه "پروفسور هشترودی" معرفی و تقدیرشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه برنده جایزه ی ریاضی

در چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران که یکم تا چهارم شهریورماه جاری در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، جایزه پروفسور هشترودی به دکتر ایمان ستایش برای ارائه و چاپ بهترین مقاله در هندسه و توپولوژی، تعلق گرفت.
بنا بر اعلام دبیرخانه چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران، بیش از یک هزار مقاله از داخل و خارج کشور دریافت و توسط 45 نفر از اساتید دانشگاه های مختلف داوری و 500 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی ۲۰ ‌دقیقه‌ای و پوستر پذیرش شد.
در بخش جوایز، دکتر ایمان ستایش از دانشگاه تربیت مدرس برنده جایزه پروفسور هشترودی، دکتر سید عبادالله محمودی از دانشگاه صنعتی شریف برنده جایزه دکتر بهزاد، حسن عزیزی و فاطمه پنجعلی بید به طور مشترک از دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان برنده جایزه استاد عباس ریاضی کرمانی و نبی چگینی از دانشگاه تالش نیز برنده جایزه استاد عباس ریاضی کرمانی شدند.

گفتنی است دکتر ایمان ستایش در سال های 80 تا 85 بطور همزمان در مقطع کارشناسی رشته های ریاضی و برق در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کرد و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود در رشته ریاضی ( هندسه جبری) خود را در سال های 85 تا 90 از دانشگاه پرینستون اخذ نمود. وی کسب عنوان رتبه اول مسابقات ریاضی دانشجویی کشور ( دو دوره)، کسب عنوان رتبه اول مسابقات بین المللی ریاضی دانشجویی (دو دوره)، کسب عنوان رتبه اول المپیاد دانشجویی ریاضی و کسب عنوان برگزیده جشنواره جوان خوارزمی را در کارنامه افتخارات خود دارد. دکتر ستایش از سال 95 با رتبه علمی استادیار همکاری خود با دانشگاه را آغاز کرده است.