شنبه 27 مرداد 1397 1238

هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله برگزار می شود

هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله آبان ماه سال 1398 در تهران برگزار خواهد شد.

هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله برگزار می شود

ایران به واسطه قرارگیری در منطقه‌ای لرزه‌خیز، در طول تاریخ شاهد رخداد زلزله‌های ویرانگر متعددی بوده است. این مسئله ضرورت استفاده از تجارب جهانی و مطالعه و پژوهش در راستای کاهش خطرپذیری لرزه‌ای کشور را آشکار می‌نماید.
در این راستا، پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله بر اساس اهداف، استراتژی‌ها و وظایف ذاتی خود و در راستای ارائه دستاوردهای علمی کشور در این رابطه و تبادل نظر با متخصصان داخلی و خارجی، از سال 1370 تاکنون هر چهار سال یک‌بار اقدام به برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (SEE) می‌کند و هشتمین کنفرانس نیز هم‌زمان با سالگرد رخداد زلزله سرپل ذهاب در آبان ماه سال 1398 در تهران برگزار خواهد شد.
کنفرانس هشتم با شعار «توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورهای در معرض خطر زلزله» برگزار خواهد شد تا اهمیت استفاده از علم و فناوری در کاهش خطرپذیری و توسعه مورد تأکید قرار گیرد. این اجلاس فرصتی منحصر به فرد در اختیار دانشگاهیان، متخصصان، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بیمه، بخش خصوصی و سایر نهادهای فعال در حوزه‌های مرتبط قرار می‌دهد تا با ارائه آخرین دستاوردها در حوزه زلزله‌شناسی، ژئوتکنیک، سازه و مدیریت ریسک، زمینه همکاری و اشتراک تجربیات در جهت کاهش آسیب‌پذیری و ارتقای تاب‌آوری را ایجاد نمایند.
همچنین در این کنفرانس امکان بحث و تبادل‌نظر بین متخصصان ایرانی و خارجی در خصوص راهبردها، سیاست‌ها و اولویت‌های کاهش ریسک زلزله فراهم خواهد شد تا با ارزیابی چالش‌های موجود، راه‌حل‌های مبتنی بر علم و فناوری در زمینه‌های مرتبط ارائه گردد.
لازم به ذکر است ، مهلت ارسال چکیده مقالات تا 10آبان 1397، مهلت اعلام نتیجه داوری چکیده مقالات10 آذر 1397 و مهلت ارسال اصل مقالات12 بهمن 1397 می باشد. این کنفرانس 20 تا 22 آبان ماه 1398 برگزار خواهد شد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت http://see8.ir مراجعه نمایند.