چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 1159

مرکز تحقیقاتی- درمانی اختلالات حرکت گروه فیزیوتراپی دانشگاه افتتاح شد

مرکز تحقیقاتی- درمانی اختلالات حرکت گروه فیزیوتراپی، 11 اردیبهشت ماه در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه افتتاح شد.

مرکز تحقیقاتی- درمانی اختلالات حرکت گروه فیزیوتراپی دانشگاه افتتاح شد

مرکز تحقیقاتی- درمانی اختلالات حرکت گروه فیزیوتراپی، همزمان با شب میلاد امام عصر (عج)، با حضور دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه، هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه افتتاح شد.
آزمایشگاه اختلالات حرکت بعنوان يک کلينيک تحقيقاتی برنامه ریزی شده که با استفاده از به روز ترین تجهیزات آزمایشگاهی، توانایی آنالیز حرکت را بصورت سینتیک و سینماتیک ممکن می سازد. شناسایی و درمان اختلالات عصبی-عضلانی و عضلانی-اسکلتی در گروه های هدف با همکاری سایر متخصصين بالينی می تواند در حرکت به سمت مرزهای دانش توانبخشی در عرصه پیشگیری و درمان منجر شود.
علاوه بر این در حیطه سلامت ، اصلاح سبک زندگی سالم با تاکید بر سیستم عصبی-عضلانی-اسکلتی و افزایش کیفیت زندگی توانایی ارائه خدمات درمانی- آموزشی را بصورت دوره های کوتاه و کارگاه های تخصصی نیز خواهد داشت.
شایان ذکر است آزمایشگاه حیوانات شماره (3) دانشکده علوم پزشکی در بال شرقی پشت بام ساختمان جدید دانشکده علوم پزشکی به متراژ 100 متر مربع (شامل 10 اتاق نگهداری موش، 2 اتاق ایزوله، یک اتاق شستشو و یک اتاق جراحی) و آزمایشگاه اندازه‌گیری ویژگی اکوستیکی مواد (ضریب جذب و انتقال ) در ساختمان شماره 5 دانشکده علوم پزشکی گروه مهندسی بهداشت حرفه ای نیز در فروردین ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.