یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 1040

فراخوان فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین

صندوق علمی مشترک راه ابریشم (SRSF) با هدف حمایت از فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین فراخوان داد.

فراخوان فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین

صندوق علمی مشترک راه ابریشم (SRSF) در سومین سال اجرای خود از فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین در 6 زمینه شامل فناوری نانو، انرژی های تجدید پذیر، علوم شناختی، مواد پیشرفته، مهندسی پزشکی و علوم آب حمایت می کند.
بر اساس اعلام این صندوق، حمایت از پژوهشگران به صورت پروژه های تحقیق و توسعه مشترک، برگزاری کارگاه مشترک و تبادل محققین در دوره های کوتاه مدت صورت می گیرد. فراخوان مذکور تا تاریخ 10 خرداد ماه 97 ادامه دارد و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق به نشانی insf.org مراجعه نمایند.
این فراخوان شامل طرح های تحقیقاتی مشترک در حوزه بیوتکنولوژی و سلامت انسان (بهبود تمرکز در بهره وری محصول، محصولات تراریخته-دستکاری ژنتیکی انسان ها و جانوران، بیوتکنولوژی میکروبی با تأکید بر سوخت زیستی سلولی و تنوع میکروبی و بررسی زیست محیطی، تحقیقات متمرکز مولکولی روی سلول های بنیادی، سرطان، بیماری های گرمسیری و عفونی و بیوتکنولوژی حیوانات؛ تولید مثل و تغذیه) و حوزه مدیریت منابع آب می باشد.