یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 848

سومین جشنواره سراسری «حرف حساب» دربخش ارائه‌ به زبان‌های غیرفارسی برگزار شد

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با همکاری امور بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران، بخش ارائه‌ به زبان‌های غیرفارسی پژوهش‌های دانشجویی سومین جشنواره سراسری «حرف حساب» را در سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار کرد.

سومین جشنواره سراسری «حرف حساب» دربخش ارائه‌ به زبان‌های غیرفارسی برگزار شد

در این رویداد که در سرای ملل بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب برگزار شد، ده نفر از راه یافتگان به بخش ارائه به زبان غیر فارسی طی رقابتی نزدیک پایان‌نامه یا پژوهش خود را در زمانی کوتاه بین 3 تا 5 دقیقه به زبانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان ارایه کردند.
در پایان سومین دوره جشنواره ملی حرف حساب که با محوریت تولید، اشتغال ملی و تعاون برگزار شد مقام نخست مشترکا به مرضیه گران‌پایه دانشجوی دکتری تربیت مدرس و شادی آبخیز دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران تعلق گرفت. حسین طالبی دانشجوی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس مقام دوم را از آن خود کرد و حمید ایزدخواه دانشجوی گرافیک دانشگاه تربیت مدرس نیز در جایگاه سوم نشست.
هیات داوران جشنواره همچنین ارائه‌های شقایق امیری، مهرداد علیزاده، محمدثه محمدعلی پور، احسان طالبیان، سجاد شفیع پور و حامد سبزعلی‌پور را قابل تشویق ارزیابی کرد.
بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره 6 نفر از برگزیدگان بخش ارائه فارسی این رویداد نیز روز 26 اردی‌بهشت در دانشگاه تربیت مدرس به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و تصاویر و فیلم منتخبان این رویداد نیز به صورت برخط در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
گفتنی است هیات داوران این جشنواره را دکتر محمدحسین صبحیه؛ مدیر سابق انجمن مدیریت پروژه ایران و عضو هیات علمی دانشگاه، دکتر مسعود غروی؛ مدرس دانشکده روابط‌بین الملل وزارت امور خارجه و دکتر شیوا گرجیان عضو هیات علمی دانشگاه تشکیل می‌دادند.