دوشنبه 27 فروردین 1397 1766

فراخوان مشارکت اعضای هیات علمی در همایش فیزیک آکادمی ملی علوم بلاروس

آکادمی ملی علوم بلاروس هشتمین همایش بین المللی ACTUAL PROBLEMS OF SOLID STATE PHYSICS "" را در سپتامبر 2018 در شهر مینسک بلاروس برگزار می کند.

فراخوان مشارکت اعضای هیات علمی در همایش فیزیک آکادمی ملی علوم بلاروس

این همایش در سال 2015 بصورت مشترک با دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده بود، از این رو مسئولان این رویداد خواهان مشارکت اساتید دانشگاه تربیت مدرس در این همایش بین المللی می باشد. اعضای هیات علمی علاقه مند به مشارکت در این همایش می توانند با بخش فیزیک دانشکده علوم پایه تماس حاصل نمایند.
آکادمی ملی علوم بلاروس در اکتبر سال 1928 تاسیس و در یکم ژانویه ی 1929 به صورت رسمی تحت عنوان آکادمی علوم بلاروس افتتاح شد. این آکادمی، از مراکز پیشگام در تحقیقات در بلاروس می باشد که دانشمندان بسیاری را از مراکز علمی گوناگون به هم پیوند می دهد. در آکادمی ملی علوم بلاروس، 17700 محقق، تکنسین و پرسنل پشتیبانی مشغول به کار هستند. زیر مجموعه های اصلی آکادمی ملی علوم بلاروس، شاخه های آکادمی علوم می باشند که در حال حاضر، این آکادمی در قالب ساختار خود، دارای 7 شاخه علوم کشاورزی، علوم زیستی ، هنر و علوم انسانی، علوم پزشکی، فیزیک، ریاضی و انفورماتیک، علوم فیزیک فنی و شیمی و علوم زمین می باشد.
تشکیلات علمی آکادمی ملی علوم بلاروس از اشخاص حقوقی اصلی آن به شمار می روند که از آن ها می توان به مراکز علمی کاربردی گرایش های اصلی علمی (که بر اساس تصمیم رییس جمهور بلاروس تاسیس می شوند)، همچنین مراکز و تشکیلات دیگری که موسسه ها در حیطه ی قانونی خود آن ها را سازمان می دهند نام برد. همچنین شرکت ها و موسسه های واحد جمهوری ( رسپابلیک) و اتحادیه های این موسسه ها در این لیست قرار می گیرند.