شنبه 19 اسفند 1396 1760

گردهمایی " فعالان حوزه سلول های بنیادی" دانشگاه برگزار شد

نخستین گردهمایی "فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" دانشگاه روز شنبه نوزدهم اسفندماه با حضور اساتید، دانشجویان و سخنرانانی از ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشکده علوم زیستی برگزار شد.

گردهمایی

در ابتدای این نشست که با حضور اساتید و دانشجویان فعال این حوزه برگزار شد، دبیر انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به معرفی انجمن پرداخت و گفت: این انجمن بین رشته ای در آبان ماه سال 96 مطابق با آئین نامه های موجود و به کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با حمایت و پشتیبانی ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأسیس شد.
شیرین سادات تاجی در خصوص اهداف این انجمن تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف این انجمن ایجاد یک شبکه درون دانشگاهی متشکل از اساتید و دانشجویان علاقمند و فعال این حوزه است. این انجمن تلاش می کند که دانشجویان علاقمند و اساتید ی که بطور جداگانه در این زمینه فعالیت علمی دارند را با یکدیگر ارتباط داده و با ایجاد یک شبکه علمی موجب تعامل بیشتر فعالان این حوزه شود.
وی افزود: ایجاد یک شبکه آزمایشگاهی درون دانشگاهی نیز یکی دیگر از اهداف و برنامه های پیش بینی شده این انجمن است. انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در نظر دارد با شناسایی و معرفی امکانات و ایجاد شبکه آزمایشگاهی دسترسی دانشجویان و علاقمندان فعالیت در این حوزه را به امکانات آزمایشگاهی تسهیل کند.
دبیر انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اضافه کرد: برگزاری دوره و کارگاه های آموزشی از دیگر اهداف این انجمن می باشد. دوره آموزش پژوهشگر جوان سلول های بنیادی یکی از برنامه هایی است که برای شناسایی دانشجویان مستعد و علاقمند دوره کارشناسی با محوریت کارآفرینی در سه مرحله برگزار می شود. در این دوره ی آموزشی خلاقیت محوردانشجویان، آموزش دیده و انجمن با ارتباطاتی که با مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان دارد می تواند دانشجویان مستعد را از طریق این دوره شناسایی و به منظور همکاری با شرکت ها معرفی کند.
وی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی تئوری و عملی با محوریت کارآفرینی در جهت ایجاد کسب و کار، مسابقات ایده پردازی، سلسله نشست های انجمن در راستای تقویت ارتباطات و گسترش تعاملات بین گروه های آموزشی مرتبط با حوزه سلول های بنیادی و راه اندازی کانال تلگرامی با حضور اساتید و دانشجویان فعال خبر داد.
اولین نشست فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه با سخنرانی اساتید دانشگاه تربیت مدرس، نمایندگان ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان حاضر در جلسه پایان یافت.