چهارشنبه 25 بهمن 1396 2170

اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان برگزار می شود

اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان(BIM) با شعار "بیم، ضرورت، چالش ها و افق های پیش رو" 7 و 8 اسفند ماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می شود.

اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان برگزار می شود

اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان BIMبنا بر اهمیت توسعه فناوری های طراحی، مهندسی و ساخت پروژه های کشور با حضور اساتید صنعت و دانشگاه از داخل کشور و متخصصانی ازکشورهای استرالیا، ایتالیا، انگلیس، آمریکا و آلمان حول محورهای؛ 1-مباحث حاکمیتی، سازمانی و زیر ساخت های توسعه BIM، 2-کاربردها و مزایای BIM در دوره عمر پروژه و 3- ابزارها، تکنیک ها و فناوری های مرتبط با BIM طی روزهای 7 و 8 اسفندماه در مرکز همایش پاکدامن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می شود.
برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور دستگاه های اجرایی کشور، کارگاه های آموزشی، سخنرانی های علمی، ارائه مقالات پژوهشی و برپایی نمایشگاهی از توانمندی های شرکتهای داخلی در زمینBIM ، از دیگر بخش های این کنفرانس بین المللی است.
گفتنی است این کنفرانس دارای امتیاز ارتقاء پایه نظام مهندسی برای تمامی رشته های مهندسی از پایه 3 به 2 و 2 به 1 برای شرکت کنندگان می باشد. همچنین دکتر مجتبی عزیزی (مدیر و دبیرعلمی کنفرانس)، دکتر حمزه شکیب و دکتر احسان ا... اشتهاردیان (عضو شورای سیاست گذاری کنفرانس) از اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس می باشند.