شنبه 27 آبان 1396 1629

انتخاب نماينده اعضاي هيات علمي براي عضويت در كميته انضباطي دانشجويان

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها بيست و دوم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

انتخاب نماينده اعضاي هيات علمي براي عضويت در كميته انضباطي دانشجويان

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها بيست و دوم آبان ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست دكتر محمد تقي احمدي رييس دانشكده در سخناني به اخبار مهم دانشگاه طي يك ماه گذشته اشاره كرد و گفت: دكتر غلامي با نظر رييس جمهور و راي مجلس شوراي اسلامي به عنوان وزير علوم مشخص شدند كه ان شاالله با اقتدار و بلند نظري و برنامه قوي مبتني بر استفاده از خرد جمعي دانشگاهيان، نقش مهم و موثري را در آموزش عالي كشور ايفا نمايند. همچنين دكتر شمس بخش، عضو هيات علمي دانشگاه نيز به عنوان رييس دفتر وزارتي انتخاب شدند كه براي ايشان نيز آرزوي موفقفيت داريم.
وي خاطر نشان كرد: ما از امسال دوره ويژه كارشناسي ارشد بين رشته اي تحت عنوان كارآفريني در علوم زيستي را با همكاري دانشگاه مديريت و بازرگاني كپنهاك دانمارك آغاز مي كنيم. دانشجويان از مهر ماه سال آينده وارد اين دوره مي شوند و واحدهای نظری و پروژه های عملی را به صورت مشترک در هر دو دانشگاه خواهند گذراند.
با توجه به سرآمدي دانشگاه تربيت مدرس در زمينه علوم زيستي در كشور، برگزاري اين دوره امكان كسب و كار و تجاري سازي اين دانش را براي فارغ التحصيلان فراهم كرده و سبب مي شود در ميدان كار اجتماعي از دانش برتر خود استفاده نمايند و اين امر الگويي ارزنده از همكاري بين المللي و انتقال فناوري و تجربه دانشگاهي موفق در كشور خواهد بود.
وي در ادامه به برگزاري جلسه شوراي راهبردي دانشگاه،‌ رفع نواقص و افتتاح استخر دانشگاه،‌ معارفه مسئول بسيج دانشجويي،‌ شركت در سومين اجلاس روساي بزرگ دانشگاه هاي بزرگ ايران و روسيه،‌ برگزاري نشست كميسيون دايمي هيات امنا و انتخابات شوراي صنفي دانشجويان اشاره كرد.
در ادامه موضوع انتخاب 2 نفر از اعضاي هيات علمي جهت عضويت در كميته انضباطي دانشجويان از سوي رييس دانشگاه مطرح شد.
وي اظهار داشت: با مذاكرات انجام شده از سوي دكتر اصلاحچي معاون دانشجويي دانشگاه، چند نفر از اعضاي هيات علمي واجد شرايط كانديدا شدند كه با راي گيري از ميان آنها در اين جلسه، دو نفر جهت عضويت در كميته انضباطي دانشجويان انتخاب مي شوند كه يك نفر از آنان در كميته بدوي و يك نفر نيز در كميته تجديد نظر عضويت خواهند داشت.
در ادامه پس از راي گيري اعضا از ميان 4 كانديداي معرفي شده،‌ دكتر يساقي و دكتر شيخ الاسلامي به عنوان اعضاي هيات علمي در كميته انضباطي دانشجويان انتخاب شدند.