یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 2888

پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌(ع) پژوهی برگزار می‌شود

پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌ پژوهی با هدف شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران عرصۀ امام علی‌پژوهی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی برگزار می‌شود.

پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌ پژوهی با هدف شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران عرصۀ امام علی‌پژوهی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی برگزار می‌شود.
جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌پژوهی هر ساله با هدف شناسایی و معرفی اندیشمندان و پژوهشگران برتر در عرصۀ امام علی‌پژوهی و حمایت از آنان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار و به برگزیدگان جایزه‌ای با عنوان «جایزۀ جهانی امام علی(ع)» اهدا می‌شود.
این جشنواره همچنین در جهت فراهم‌سازی بسترهای لازم برای گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی مربوط به امام علی(ع) در سطح جهان برگزار می‌شود و امسال نیز به همت مرکز تحقیقات امام علی(ع)، پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌پژوهی برگزار خواهد شد.
شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران عرصۀ امام علی‌پژوهی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، اندیشمندان و محققان عرصۀ امام علی‌پژوهی، فراهم آوردن بستری مناسب و کارآمد برای همکاری‌های علمی و فرهنگی بین مراکز علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه‌های امام علی‌پژوهی داخل و خارج کشور، از جمله اهداف برگزاری پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌پژوهی است.
«نهج‌البلاغه پژوهی، زندگانی امام علی(ع) و اندیشه‌های امام علی(ع)»، سه محور آثار و پژوهش‌های مورد پذیرش در این جشنواره است. همچنين «گفتمان امام علی‌پژوهی: تجربه دیروز, آرمان امروز و نیاز فردا» شعار امسال این جشنواره مي باشد.
علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و ارسال آثار خود در این جشنواره می‌توانند تا پایان خردادماه سال 96 از طریق سایت www.imamali.ac.i  اقدام کنند. زمان برگزاری جشنواره و اهدای جوایز، شهریورماه 1396 خواهد بود.

پنجمین جشنوارۀ بین‌المللی امام علی‌