سه‌شنبه 18 تیر 1398 769

آیین افتتاح نخستین دوره دکتری مهارتی بانکداری دیجیتال برگزار شد

آیین افتتاح نخستین دوره دکتری مهارتی (DBA) بانکداری دیجیتال 16 تیرماه با حضور دکتر احمدی رئیس دانشگاه، دکتر مرادپور مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد و امور دارایی، دکتر کلباسی معاون آموزشی، دکتر خداداد حسینی رئیس دانشکده مدیریت، دکتر الهی رئیس مرکز مطالعات مدیریت دانشگاه و فعالان صنعت بانکداری برگزار شد.

آیین افتتاح نخستین دوره دکتری مهارتی بانکداری دیجیتال  برگزار شد

مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد و امور دارایی در این مراسم با بیان اینکه اجرای بانکداری دیجیتال در دستور کار وزارت اقتصاد قرار گرفته است، گفت: بانک ها موظف هستند طی ۴ ماه آینده نقشه راه اجرای بانکداری دیجیتال را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند. بانکداری دیجیتال تمامی لایه های ساختار یک بانک را در برمی گیرد. بخش IT، فقط بخشی از بانکداری دیجیتال را تشکیل می دهد و مهمتر از آن در زمینه رسیدن به بانکداری دیجیتال، فرایند سازی بانک ها است.
دکتر مرادپور تاکید کرد: محور اصلی بانکداری دیجیتال تمرکز بر تجربه مشتری و ارائه راه کارهایی شخصی برای برطرف کردن نیاز های مشتریان است.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر الهی رئیس مرکز مطالعات مدیریت در سخنانی گفت: تحولات در زمینه فناوری طول عمر کوتاهی دارند، و بانکداری دیجیتال همواره شاهد تغییر و تحول است.
وی با بیان اینکه متناسب با این تغییرات نیازمند به روز رسانی خود هستیم به اهمیت فناوری های نوین اشاره کرد و گفت: زنجیره بلوکی و اینترنت اشیا در تعامل با یکدیگر بانکداری دیجیتال را ایجاد کرده اند.
دکتر الهی تاکید کرد: زنجیره بلوکی هویت بانک ها را به مخاطره انداخته است و در اینجا بحث فین تک ها مطرح می شود و میبینیم که رویکرد کشور ما به فین تک ها تعاملی است.