سه‌شنبه 28 خرداد 1398 1431

کتاب طراحی شهری ترجمه دکتر پورمند موفق به دریافت رتبه ویژه و لوح سپاس شد

کتاب طراحی شهری (نقش و نگار، آرایه ها) ترجمه دکتر حسنعلی پورمند عضو هیأت علمی دانشگاه در پنجمین دوره "جایزه دکتر منوچهر مزینی" موفق به دریافت رتبه ویژه و لوح سپاس شد.

کتاب طراحی شهری ترجمه دکتر پورمند موفق به دریافت رتبه ویژه و لوح  سپاس شد

انجمن مفاخر معماری ایران در پنجمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی (جایزه دکتر منوچهر مزینی) که به کتاب های تالیف و ترجمه شده این حوزه در سال های 1395 تا 1397 اختصاص داشت، از کتاب طراحی شهری ( نقش و نگار، آرایه ها) ترجمه دکتر حسنعلی پورمند دانشیار دانشکده هنر و معماری دانشگاه با اهداء رتبه ویژه و لوح سپاس تقدیر کرد.
کتاب طراحی شهری (نقش و نگار، آرایه ها) تألیف کلیف موتین (استاد دانشگاه ناتینگهام انگلستان) و ترجمه دکتر حسنعلی پورمند (عضو هیأت علمی و معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس) از مهم ترین کتاب های مرجع امتحانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری معماری است. این کتاب در 9 فصل شامل؛ نظریه و فلسفه آرایه، نمای بیرونی، گوشه، خط آسمان، منظر بام، کف سازی در شهر، نشانه ها، مجسمه ها و تجهیزات و رنگ در شهر توسط انتشارات دانشگاه تربیت مدرس در هزار جلد به چاپ رسیده است.
انجمن مفاخر معماری ایران که یکی از مراجع معتبر و تأثیرگذار انتخاب کتاب در این حوزه است، در چهارمین دوره جایزه دکتر منوچهر مزینی (سال های 93 تا 95) نیز کتاب طراحی شهری (خیابان و میدان) ترجمه دکتر پورمند را حائز کسب رتبه افتخار دانست و از آن تقدیر کرد.
گفتنی است در مراسم پنجمین دوره دوسالانه جایزه دکتر منوچهر مزینی که 22 خردادماه جاری برگزار شد، تعداد ۲۵۳ عنوان کتاب در حوزه معماری و شهرسازی و رشته های مرتبط دریافت گردید و از این میان ۵۸ عنوان کتاب موفق به دریافت جایزه و لوح ویژه ،۲۴ عنوان کتاب موفق به دریافت رتبه افتخار و ۵ کتاب به عنوان برتر معرفی و تقدیر شدند.