شنبه 18 خرداد 1398 927

برگزاری سمپوزیوم "اصول تجویز فعالیت های ورزشی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 "

کارگاه و سمپوزیوم یک روزه " اصول تجویز فعالیت های ورزشی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 " شنبه 22 تیرماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

برگزاری سمپوزیوم

گروه تربیت بدنی دانشگاه با همکاری دانشگاه سیدنی استرالیا، موسسه دیابت گابریک، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه اُلد دُمینیون آمریکا کارگاه و سمپوزیوم یک روزه " اصول تجویز فعالیت های ورزشی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 " را برگزار می کند.
در این کارگاه دکتر مرجان حقیقی مدرس دانشگاه و پست دکترا فلوشیپ از دانشگاه سیدنی استرالیا (فیزیولوژیست ورزشی) در خصوص اصول تجویز فعالیت ورزشی در بیماران دیابتی مبتلا به دیابت نوع 2 به صورت گام به گام سخنرانی خواهد کرد.
پروفسور شری کولبرگ استاد دانشگاه اُلد دُمینیون آمریکا (همکار ACSM و ADA و فیزیولوژیست ورزشی) نیز سخنرانی خود با عنوان" ورزش به عنوان یک دارو در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2" را ارائه خواهد کرد.
همچنین پروفسور علیرضا استقامتی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران (فوق تخصص غدد درون ریز و بیماری های متابولیک) در خصوص اصول و مبانی دیابت با محویت ورزش و دکتر سارا صداقت رئیس مرکز آموزش موسسه دیابت گابریک (پزشک عمومی) درباره داروهای مرتبط با دیابت سخنرانی می کنند.
همه سخنرانان به جز پروفسور شری کولبرگ به زبان فارسی سخنرانی خواهند داشت.
پزشکان عمومی، فیزیولوژیست های ورزشی، فیزیوتراپیست ها، کارشناسان تغذیه، روانشناس ها، پرستاران و مددکاران اجتماعی و به خصوص دانشجویانی که پایان نامه و یا رساله آن ها در زمینه دیابت و بیماری های متابولیک و مزمن است، می توانند در این دوره شرکت کنند.
به شرکت کنندگان از طرف موسسه دیابت گابریک گواهی کارگاه داده خواهد شد. آخرین مهلت ثبت نام روز شنبه 15 تیرماه 1398 می باشد. علاقه مندان برای ثبت نام با شماره 09032001728 سعید فتح الهی (@saeid_fatolahi) تماس بگیرند.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به کانال کارگاه به آدرس @diabetes_exerciseو سایت http://yon.ir/ydNet مراجعه نمایند.