سه‌شنبه 21 اسفند 1397 1469

درخشش دانشجویان دانشگاه در چهارمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات

دو تیم دانشجویی از دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه، موفق به کسب مقام های اول و سوم در چهارمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات شدند.

درخشش دانشجویان دانشگاه در چهارمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات

چهارمین دوره مسابقات ملی دانشجویی مکانیک سیالات 15 و 16 در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
این دوره از مسابقات با حضور ۹۰ نفر در قالب ۵۴ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، بوعلی سینا، شیراز، اصفهان، باهنر کرمان، شاهرود، یزد، ولی عصر رفسنجان، فنی و حرفه‌ای مهاجر، آزاد اسلامی و... برگزار شد.
در پایان این مسابقات نفرات برتر معرفی و دو تیم دانشجویی از دانشجویان کارشناسی ارشد گروه تبدیل انرژی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه به راهنمایی دکتر ضابطیان در بخش ایده شو موفق به کسب مقام های اول وسوم شدند.
تیم دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه با نام گروه تاریکی متشکل از علی حیدری و وحید عمرانی با موضوع افزایش راندمان کولر های آبی موفق به کسب رتبه اول شدند و دیگر تیم این دانشکده با نام تربیت مدرس1 ، متشکل از مهدی ارباب، علی حیدری و امیر رضازاد با موضوع تبدیل رطوبت هوا به آبرتبه سوم مسابقات را از آن خود کردند.
از محور‌های چهارمین دوره مسابقات مکانیک سیالات می توان به آزمایشگاه مجازی شامل برنامه نویسی، مدل سازی یک پدیده سیالاتی ، نماهنگ، پروژه عملی و ایده شو اشاره کرد که بخش ایده شو برای اولین بار در مسابقات مطرح شد و شرکت کنندگان ایده‌های خود را برای حل کاربردی مشکلات مطرح می‌کردند.
گفتنی است گسترش ارتباطات علمی و میان رشته‌ای بین دانشگاه‌های ایران، تقویت روحیه خلاقیت نوآوری و فناوری، گسترش تفکر علمی و کمک به تجاری سازی ایده ها، ایجاد ارتباط بیشتر میان مفاهیم تئوری و کارکرد‌های تجربی، تقویت توانایی‌های مربوط به کار‌های گروهی از جمله اهداف این دوره از مسابقات بود.