یکشنبه 19 اسفند 1397 653

حضور دانشگاه تربیت مدرس در نمایشگاه آموزش عالی یوری 2019

دانشگاه تربیت مدرس در اجلاس و نمایشگاه آموزش عالی یوری 2019 که هشتم تا دهم اسفندماه جاری در استانبول برگزار شد، حضور یافت.

حضور دانشگاه تربیت مدرس در نمایشگاه آموزش عالی یوری 2019

این اجلاس که هرسال با هدف بسترسازی برای همکاری‌های بین المللی در زمینه آموزش عالی برگزار می‌شود، امسال شاهد حضور نمایندگانی از بیش از ۲۰۰دانشگاه از حدود 50 کشور از سراسر جهان، همراه با 13 دانشگاه از ایران بود.
دکتر شجاع‌الساداتی و دکتر ضمیر (رییس و معاون واحد بین‌الملل)، به عنوان نمایندگان دانشگاه با حضور در این اجلاس به مذاکره با دیگر دانشگاه‌ها برای گسترش همکاری‌ها و ارائه ظرفیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس در سطح بین الملل پرداختند. همچنین در حاشیه نمایشگاه، سمینارها و میزگردهایی در مورد بین‌المللی‌سازی آموزش عالی و انتقال تجربیات در این زمینه برگزار شد.
دیدار جمعی هیات دانشگاه‌های ایران با دکتر مصطفی آیدین، رییس اتحادیه یوراس نیز از دیگر برنامه‌های برگزار شده بود. دکتر آیدین در این دیدار نسبت به ایجاد ارتباطات گسترده علمی و دانشگاهی بین ایران و ترکیه ابراز تمایل کرد. همچنین با برنامه‌ریزی قبلی، در محل غرفه تربیت مدرس، دیدارهای دو جانبه‌ای با نمایندگان دانشگاه‌های مختلف آسیایی و اروپایی برگزار شد و زمینه‌های همکاری بین دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.
اتحادیه یوراس در سال 2008 با هدف ایجاد یک شبکه برای همکاری ‌های دانشگاهی بین کشورهای آسیایی و اروپایی و تبادل تجربیات در حوزه بین‌المللی‌سازی آموزش عالی تشکیل شد. مقر این اتحادیه در شهر استانبول قرار دارد.
گفتنی است اجلاس آموزش عالی یوری از مهم ترین گردهمایی‌های بین المللی مرتبط با آموزش عالی در سطح منطقه است و دانشگاه تربیت‌ مدرس در سال‌های گذشته نیز در این اجلاس شرکت کرده بود.