گروه‌های آموزشی


 
برنامه‌ریزی حمل و نقل
برنامه‌ریزی حمل و نقل

گروه برنامه‌‌‌‌ريزی حمل و نقل در سال 1377 تاسيس و برای اولين بار در سال 1388 در مقطع كارشناسی‌ارشد دانشجو پذيرفت. پذیرش دانشجوی دکتری از سال 1391 شروع شده است. گروه در طرح‌‌‌‌هاي پژوهشي مختلف از جمله مطالعات جامع حمل و نقل و ترافيك شهری، مديريت تقاضاي حمل و نقل، مطالعات ايمنی و ترافيك، مدیریت بحران و شبکه‌های حمل و نقل با تمركز بر بسته‌‌‌‌های نرم‌‌‌‌افزاری مختلف فعاليت دارد.

خاک و پی
خاک و پی

گروه مهندسي خاك و پي از بدو تأسيس بخش عمران، به عنوان يكي از گروه‌هاي اصلي به تصويب وزارت علوم و فناوري رسيده است. اين گروه با اولين ورود عضو خود آقاي دكتر علي كمك‌ پناه در سال 1369 اقدام به تأمين كادر علمي خود نمود و از سال 1370 اولين دوره از دانشجويان علاقه‌مند به ادامه تحصيل در دوره كارشناسي‌ارشد را پذيرفت.

راه و ترابری
راه و ترابری

این گروه از سال 1372 دانشجوی کارشناسی ارشد و از سال 1383 دانشجوی دکتری درزمینهٔ راه و ترابری داشته است. با توجه به پتانسیل اعضای هیئت‌علمی خود پروژه‌های تحقیقاتی گروه در زمینه‌های روسازی‌های آسفالتی و روسازی‌های بتنی، مهندسی ترافیک و برنامه‌ریزی حمل‌ونقل انجام می‌شود.

سازه‌های دریایی
سازه‌های دریایی

دانشگاه تربیت مدرس بعد از دانشگاه تهران دومین دانشگاهی است که رشته سازه‌های دریایی را برگزار کرده است.

سازه‌های هیدرولیکی
سازه‌های هیدرولیکی

گروه مهندسی سازه‌های هیدرولیکی در سال 1368 با برگزاری دوره کارشناسی ارشد راه‌اندازی شده و از سال 1378 اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری نموده است. همچنین رشته سازه‌های دریایی با برگزاری دوره کارشناسی‌ارشد از سال 1379 در این گروه راه‌اندازی شده است.

مهندسی آب
مهندسی آب

گروه مهندسی آب در سال 1371 در دوره کارشناسی‌ارشد راه‌اندازی شده و از سال 1375 اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری نموده است. این گروه با بهره‌گیری از توان تخصصی اساتید در زمینه‌های مهندسی رودخانه، سازه‌های هیدرولیکی، نیروگاه‌های برقابی، مل‌های عددی و فیزیکی اقدام به ارائه دروس و نیز هدایت پایان‌نامه و رساله تخصصی نموده است.

مهندسی زلزله
مهندسی زلزله

گروه مهندسی زلزله در سال 1375 تأسیس گردیده است. رسالت اصلی این گروه، حرکت در راستای به حداقل رساندن خسارات و تلفات ناشی از زلزله در کشور لرزه‌خیز ایران است.

مهندسی سازه
مهندسی سازه

گروه مهندسی سازه دانشگاه تربیت مدرس، از بدو تأسیس (1364) به‌عنوان یكی از قدیمی‌ترین گروه‌های آموزشی دانشگاه، فعالیت خود را در این راستا جهت داده و تاكنون توانسته است تعداد قابل‌ توجهی فارغ‌التحصیل كارشناسی‌ارشد و دكتری تحویل جوامع دانشگاهی و پژوهشگاهی و نیز جامعه مهندسی و حرفه‌ای كشور دهد.

مهندسی محیط زیست
مهندسی محیط زیست

گروه مهندسی محیط‌ زیست دانشگاه تربیت مدرس زیرمجموعه‌ای از دانشكده مهندسی عمران و محیط‌ زیست است كه از سال 1368 در مقطع كارشناسی‌ارشد و از سال 1376 در مقطع دكتری تخصصی اقدام به پذیرش دانشجو كرده است.