متن کامل خبر


 
اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از ابتلاي كاركنان به ويروس كرونا

خلاصه خبر: در پی مثبت اعلام شدن تست كروناي يكي از همكاران دانشگاه، اقدامات لازم برای پيشگيري از ابتلاي ساير كاركنان به اين ويروس انجام شده است.

پس از اعلام مثبت شدن تست كروناي يكي از كاركنان ساختمان مركزي در روز چهارشنبه بیستم فروردین ماه، مركز بهداشت و درمان بلافاصله وارد عمل شد و تمامي اتاق ها و فضاهاي ساختمان مركزي و ساير فضاهاي مشكوك را مجددا ضدعفوني كرد.
میزان بالای هوشیاری سیستم مرکز بهداشت و درمان دانشگاه موجب گردید بیمار بدرستی به عنوان مورد مشکوک تلقی شود و بسرعت درمان وی قبل از اعلام نتیجه آزمایش آغاز گردد و به رغم مثبت بودن آزمایش، حال بیمار رو به بهبود است و از آنجایی که ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی کاملی انجام یافته بود، امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده است. علاوه بر این كاركناني كه در مجاورت همكار مبتلا بوده اند نيز تحت كنترل قرار گرفته و خوشبختانه تاكنون مورد مشكوك ديگري مشاهده نشده است.
دكتر رئوفي مدير مركز بهداشت و درمان دانشگاه در اين باره اظهار داشت: براي پيشگيري از ابتلاي دانشگاهيان به ويروس كرونا، تمامي فضاهاي مختلف دانشگاه از محوطه تا راهروها و اتاق ها به طور مكرر ضدعفوني مي شوند. همچنين در ورودی های شمال و جنوب دانشگاه سلامت افرادي كه به دانشگاه وارد ميشوند با تب سنجي و برخي از پرسش ها مبني بر داشتن علايم مشكوك كنترل مي شود.
وي تصريح كرد: همه دانشگاهيان بايد فرض را بر اين بگذارند كه هم خودشان و هم اطرافيانشان ناقل ويروس كروناهستند و فعاليت هاي خود را بر اين اساس انجام دهند. وي خاطر نشان ساخت: تمامي كاركنان و دانشگاهيان كليه دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت كنند و از تردد بي مورد بين اتاق ها خودداري كرده و حتما از ماسك و دستكش استفاده نمايند و در صورت داشتن علائم مشكوك و يا تماس با افراد مبتلا و مشكوك به ويروس كرونا، موارد را به طور صادقانه با مسئولان درماني دانشگاه درميان بگذارند و اين سبك زندگي را تا پايان وضعيت موجود رعايت كنند تا انتقال دهنده ويروس از منزل به محل كار و يا بالعكس نباشند.
روابط عمومي دانشگاه ضمن آرزوي سلامتي و شفاي عاجل براي اين همكار عزيز و پرتلاش، اعلام مي دارد كاركنان دانشگاه با رعايت اصول بهداشتي و رعايت فاصله اجتماعي مي توانند از فردا بدون نگراني در محل كار خود حاضر شوند.

22 فروردین 1399 / تعداد نمایش : 856