متن کامل خبر


 
انجام عملیات سمپاشی سرا‌های دانشجویی پردیس مرکزی

خلاصه خبر: پس از پایان ضدعفونی و گندزدایی فضاهای پردیس مرکزی دانشگاه، عملیات سمپاشی در سطح سراهای دانشجویی نیز انجام شد.

هفته نخست اسفندماه و در پی شیوع ویروس کرونا، سراهای داشجویی تخلیه شدند. پس از خروج دانشجویان از خوابگاه‌ها و تعطیلی دانشگاه‌، مرکز بهداشت و درمان، معاونت دانشجویی و مدیریت امور اداری بصورت مشترک در قالب یک تیم ستادی و اجرایی به ضدعفونی کردن سراهای دانشجویی و محیط دانشگاه‌ پرداختند. در همین راستا معاونت آموزشی در اقدامی سریع و پس از امکان سنجی آموزش مجازی غیرحضوری، به همه دانشگاهیان وعده راه اندازی این دوره ها را داد. این اقدام موفقیت آمیز هم اکنون با همکاری اساتید و دانشجویان در حال انجام است.
با توجه به اینکه زمان کنترل ویروس کرونا در کشور مشخص نیست و به گفته برخی از مسئولان تا خردادماه سال ۹۹، بیش از سه ماه دیگر ادامه خواهد داشت، مسئولان دانشگاه‌ برای ادامه فعالیت خود تمهیداتی اندیشیده اند.
بنا به اعلام مرکز بهداشت و درمان از جمله این تمهیدات، استمرار در ضدعفونی کردن سراهای دانشجویی و فضای عمومی دانشگاه‌ است که بر این اساس عملیات سمپاشی در خوابگاه‌های پردیس مرکزی با هدف ریشه کنی حشرات موذی از جمله ساس و سوسری در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اسفندماه با نظارت کارشناس مرکز بهداشت و درمان و نماینده امور خوابگاه‌ها صورت پذیرفت.
به نظر می رسد در صورت بازگشایی دانشگاه؛ وجود ژل ضدعفونی در سطح دانشگاه و خوابگاه‌ها و ارائه دستکش یک‌بار مصرف با هزینه کم به دانشجویان از اقداماتی است که مسئولان دانشگاه از هم اکنون باید برای فراهم نمودن آن می بایست تمهیداتی در نظر بگیرند.

18 اسفند 1398 / تعداد نمایش : 499