متن کامل خبر


 
کسب جایزه بنیاد البرز(نوبل ایرانی) توسط دانشجویان و یک عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: کسب این موفقیت را به خانواده دانشگاه تربیت مدرس تبریک می‌گوییم.

در همایش ملی پنجاه و ششمین سال جایزه بنیاد البرز که روز پنجم اسفند ماه 1397 در سالن سوره حوزه هنری تهران برگزار شد، از 59 نخبه برتر کشور شامل 5 دانشمند، 4 مخترع، 10 دانشجوی علوم پزشکی، 30 دانشجوی علوم پایه، انسانی و مهندسی و 10 طلبه علوم دینی با اهدای جوایزی نفیس تجلیل شد. دکتر حسن دانایی فرد عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد در گروه دانشمندان به عنوان برگزیده معرفی و تجلیل شد. پیمان پیله چی ها دانشجوی مقطع دکتری رشته معماری، گلاره شاه حسینی دانشجوی مقطع دکتر رشته شهرسازی، صائب احمدی دانشجوی مقطع دکتری مهندسی شیمی و وحید احمدیان دانشجوی مقطع دکتری رشته حسابداری از دانشجویان برگزیده دانشگاه تربیت مدرس در مراسم جایزه بنیاد البرز بودند.
در این مراسم که با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز  و سایر مسئولين  كشوری و مقامات وزارتخانه ها و دانشگاه ها برگزار گردید.
در همایش‌های ملی جایزه بنیاد البرز که سالانه یک بار در تهران برگزار می‌شود، از منتخبین دانشمند، مخترع، دانشجو و طلبه در سراسر کشور تقدیر به عمل می‌آید که منتخبین از سوی بنیاد نخبگان، وزارت علوم، وزارت بهداشت و مرکز نخبگان و استعدادهای درخشان حوزه‌های علمیه معرفی می‌گردند.
حسینعلی البرز درسال 1285 شمسی درتهران متولد شد. وی عضو 50 فعال اقتصادی برتر در یکصد و پنجاه سال اخیر ایران، مبتکر جایزه نوبل ایرانی، مبتکر وام اشتغال به کار دانشجویی، مبتکر وقف علمی کشور در ابعاد جهانی و عضو اولین هیئت امنای دانشگاه صنعتی شریف در دهه ۱۳۴۰بود.
او با روح بزرگش، تمام اموال خود را در راه گسترش علم وقف کرد، بنياد فرهنگی البرز در ۲۷ اسفند ۱۳۴۲ با سرمایه و همت ایشان تاسیس گردید. او با تاسیس بنیاد البرز و تمرکز اموالش در آن، به دنبال آن بود تا بتواند علم را در جامعه گسترش دهدو این گونه است که می‌توان بود، اما نبود...


8 اسفند 1397 / تعداد نمایش : 1874