متن کامل خبر


 
از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری تقدیر بعمل آمد

خلاصه خبر: در مجموع 40 نفر (27 نفر از وزارت علوم و 13 نفر از وزارت بهداشت) به عنوان برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه سراسر کشور معرفی و تقدیر شدند.


این مراسم که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای علوم و بهداشت برگزار شد، در مجموع 40 نفر (27 نفر از وزارت علوم و 13 نفر از وزارت بهداشت) به عنوان برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه سراسر کشور معرفی و تقدیر شدند.
دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، ضمن تبریک به دانشجویان نمونه کشوری خطاب به آنان گفت: نخبه بودن نتیجه تلاش خودتان، اساتید بزرگوار و خانواده‌های محترمتان است.
وی نیاز امروز و فردای ایران را به توسعه و پیشرفت دانست و گفت: مهم‌ترین پیش‌نیاز توسعه کشور، توسعه علم و فناوری است و نباید تنها به توسعه منابع طبیعی اتکا کرد چراکه دیر یا زود تمام می‌شود و این منابع انسانی است که می‌تواند جایگزینی برای منابع طبیعی پیدا کند.
معاون اول رییس‌جمهور با تأکید بر آسیب‌شناسی مسائل گفت: باید تصمیماتی که به‌اشتباه اتخاذشده را شناسایی کنیم و دیگر در آینده بر اساس آن عمل نکنیم.
وی آینده‌نگاری در مسائل کشور را ضروری دانست و گفت: یکی از مباحثی که نیاز به آینده‌نگاری دارد جمعیت است و از روزی که تولد اتفاق می‌افتد باید برای فضای آموزشی، اشتغال و دیگر مسائل آن فکر کرد.
دکتر جهانگیری بابیان اینکه بار توسعه علمی کشور بر دوش دانشگاه‌ها است افزود: باید محیط دانشگاه مستقل و امن باشد و دانشجو و استاد به‌راحتی فعالیت و نقد کنند.
معاون رییس‌جمهور، توسعه علمی و انسانی را پیش‌نیاز پیشرفت کشور دانست و گفت: باید به سمت توانمندی انسانی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنیم.
در ادامه  مراسم نیز از  دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تربیت مدرس و دانشجویان نمونه قدردانی شد.
در این برنامه افراد مشروحه زیر به عنوان دانشجویان نمونه کشوری سال تحصیلی  96-95 از دانشگاه تربیت مدرس انتخاب شده‌اند:

  1. معصومه امینی، مقطع دکتری، دانشکده هنر، گروه آموزشی معماری
  2. علیرضا بخشی زاده، مقطع دکتری، دانشکده مدیریت و اقتصاد، گروه آمووزشی مدیریت بازرگانی بین‌الملل

متن تبریک وزیر محترم علوم به دکتر احمدی ریاست محترم دانشگاه تربیت مدرس


16 اسفند 1396 / تعداد نمایش : 2004