متن کامل خبر


 
ثبت‌نام وام بیمه تامین اجتماعی ویژه دانشجویان مقطع دکتری (phd) دانشکده پزشکی

خلاصه خبر: دانشجویان دکتری دانشکده علوم پزشکی روزانه و غیرروزانه متقاضی استفاده از تسهیلات بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ لغایت ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ به پرتال دانشجویی به آدرس portal.srd.ir مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

 
به اطلاع دانشجویان محترم مقطع دکتری تخصصی دانشکده پزشکی می‌رساند صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را به منظور گسترش پوشش بیمه‌ای با لحاظ شدن سوابق کاری و بیمه درمانی، به همه دانشجویان روزانه و غیرروزانه اعطا نماید. دانشجویان متقاضی استفاده از تسهیلات فوق می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ لغایت ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ به پرتال  دانشجویی به آدرس portal.srd.ir مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.
 
مدارک مورد نیاز:
۱- ارائه سند تعهد محضری به همراه حکم کارگزینی ضامن (کارمند رسمی، پیمانی و یا بازاری با جواز کسب)
۲- ارائه فرم درخواست بیمه تامین اجتماعی (مراجعه به سایت portal.srd.ir)
۳- تحویل کپی مدرک تحصیلی مقطع قبل (دانشجویانی که مقطع قبل در دانشگاه‌های وزارت علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد تحصیل کرده‌اند.)
 
نحوه ثبت نام و شرایط و ضوابط عمومی اعطای تسهیلات و نحوه باز پرداخت تسهیلات:
۱- مراجعه به سایت portal.srd.ir و وورد به پرتال شخصی با وارد کردن کدملی و شماره دانشجویی
۲- انتخاب منوی وام بیمه تامین اجتماعی و ثبت اطلاعات
۳- مراجعه به قسمت منوی درخواست‌های جدید و پرینت فرم درخواست و تحویل به اداره خدمات دانشجویی
۴- بعد از بررسی و تایید اسناد توسط صندوق، پیامک اطلاع‌رسانی از سوی صندوق برای دانشجویان متقاضی ارسال می‌گردد تا نسبت به ثبت نام در سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir  و انعقاد قرارداد بصورت انفرادی اقدام نمایند.
توجه: امکان ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی صرفا برای افرادی میسر می‌باشد که نام آنان در اسناد تایید شده سیستم یکپارچه صندوق موجود باشد. 
۵- دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت بهداشت تحصیل کرده‌اند در صورت داشتن بدهی معوقه ابتدا باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند، در غیر این صورت از لیست تسهیلات حذف خواهند شد. 
۶- مبلغ تسهیلات منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی و بدون کارمزد می‌باشد و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل ملزم به پرداخت آن هستند. 
۷- دانشجویان موظفند بلافاصله بعد از قطع رابطه آموزشی یا نیاز به انصراف از دریافت تسهیلات بیمه، موضوع را به اداره خدمات دانشجویی دانشگاه اطلاع‌رسانی نمایند.
۸- دانشجویان حداکثر به مدت ۴ سال امکان بهره‌‌مندی از تسهیلات تامین اجتماعی صرفا به عنوان سابقه کار را خواهند داشت.
توجه: چنانچه هر یک از بیمه‌شدگان با توجه به اعلام صندوق رفاه دانشجویان (فارغ التحصیل شدن) از شمول تفاهم‌نامه مربوطه خارج شوند می‌توانند بعد از پایان دوره پرداخت حق بیمه، حسب مورد مطابق ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شخصا نسبت به انعقاد قرارداد جدید و پرداخت کل حق بیمه مربوط به سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند.
۹- امکان بهره‌مندی از خدمات تامین اجتماعی از زمان ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی می‌باشد و سنوات قبل را شامل نمی‌شود.
در صورتی که مراجعه حضوری امکان‌پذیر نباشد فرم درخواست به همراه اصل تعهد محضری و حکم کارگزینی ضامن  به این آدرس از طریق پست سفارشی ارسال گردد: تهران بزرگراه جلال آل احمد، پل نصر، دانشگاه تربیت مدرس، ساختمان خوارزمی، طبقه اول اتاق 105، اداره خدمات دانشجویی
 
تذکرات مهم:
۱- دانشجویان متقاضی باید سند تعهد محضری را در سیستم گلستان نیز آپلود نمایند.
۲- دانشجویان محترم می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان امور دانشجویی با شماره مستقیم 82884032، تماس حاصل نمایند.

10 اردیبهشت 1401 / تعداد نمایش : 175