متن کامل خبر


 
ثبت‌نام وام بیمه تامین اجتماعی ویژه دانشجویان دکتری دانشکده پزشکی

خلاصه خبر: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نظر دارد تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را به منظور گسترش پوشش بیمه‌ای با لحاظ شدن صرفا سوابق کار بیمه‌ای نه پوشش درمانی، به همه دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشکده پزشکی اعطا نماید. دانشجویان متقاضی استفاده از تسهیلات فوق می‌توانند از تاریخ 01/09/1400 لغایت 25/09/1400 به پرتال دانشجویی به آدرس portal.srd.ir مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

به اطلاع دانشجویان محترم مقطع دکتری تخصصی دانشکده پزشکی می‌رساند صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را به منظور گسترش پوشش بیمه‌ای با لحاظ شدن صرفا فقط سوابق کار بیمه‌ای نه پوشش درمانی، به همه دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشکده پزشکی اعطا نماید. دانشجویان متقاضی استفاده ازتسهیلات فوق می‌توانند از تاریخ 1400/09/01 لغایت 1400/09/25 به پرتال  دانشجویی به آدرس portal.srd.ir مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.
شرایط و ضوابط عمومی ثبت‌نام و ارسال درخواست اعطای تسهیلات و نحوه باز پرداخت تسهیلات به شرح زیر اعلام می‌گردد:
1- دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت بهداشت تحصیل کرده‌اند در صورت داشتن بدهی معوقه ابتدا باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند در غیر این صورت از لسیت تسهیلات حذف خواهند شد. همچنین دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه‌های وزارت علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد تحصیل کرده باشند ملزم به تحویل کپی مدرک تحصیلی خود به اداره رفاه جهت اسکن در سیستم صندوق جهت بهره‌مندی از انواع تسهیلات می‌باشند.
2- دانشجو جهت دریافت انواع تسهیلات ملزم به تنظیم و ارائه فقط یک تعهد محضری با ضامن معتبر(کارمند رسمی یا پیمانی یا بازاری با داشتن پروانه یا جواز کسب) می‌باشد. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق  به  نشانی portal.srd.ir + میز خدمت + دستورالعمل‌ها + فرم تعهد محضری  سال 1399، نمونه فرم تعهد را دریافت و در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم و آن را به همراه کپی حکم کارگزینی یا کپی پروانه کسب ضامن به اداره رفاه دانشجویی تحویل نمایند.
3- دانشجویان باید بعد از ثبت نام در پرتال به قسمت منوی درخواست‌های جدید مراجعه، فرم درخواست را پرینت گرفته و بعد از تکمیل آن را به امور دانشجویی تحویل یا ایمیل نمایند.
آدرس ایمیل: Kh.stu@modares.ac.ir      
4- بعد از بررسی و تایید اسناد توسط صندوق، پیامک اطلاع‌رسانی از سوی صندوق برای دانشجویان متقاضی ارسال می‌گردد تا نسبت به ثبت نام در سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir  و انعقاد قرارداد بصورت انفرادی اقدام نمایند.
توجه: امکان ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی صرفا برای افرادی میسر می‌باشد که نام آنان در اسناد تایید شده سیستم یکپارچه صندوق موجود باشد.
5- دانشجویان مشمول انجام معاینات پزشکی می‌باید بعد از انعقاد قرارداد، ظرف مهلت تععین شده جهت معرفی به مراجع معاین از طریق مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی as.tamin.ir  اقدام نمایند. در صورت احراز شرایط معافیت از انجام معاینات بدو بیمه پردازی، سیستم تامین اجتماعی به طور هوشمند از معرفی بیمه شده به مراجع معاین ممانعت به عمل می آورد.
6-مبلغ تسهیلات منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی و بدون کارمزد می باشد و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل در 48 قسط ملزم به پرداخت آن هستند. مبلغ وام منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی (بین 425 هزار تومان تا 545 هزار تومان ماهانه بر حسب نوع خدمات) می باشد.
این خدمات فعلا صرفا مربوط به سوابق بیمه ای هست و درمان رو شامل نمی شود.
7- دانشجویان موظفند بلافاصله بعد از قطع رابطه آموزشی یا نیاز به انصراف از دریافت تسهیلات بیمه، موضوع را به اداره رفاه دانشگاه اطلاع رسانی نمایند.
8- دانشجویان حداکثر به مدت 4 سال امکان بهره مندی از تسهیلات تامین اجتماعی صرفا به عنوان سابقه کار را خواهند داشت.
توجه: چنانچه هر یک از بیمه شدگان با توجه به اعلام صندوق رفاه دانشجویان (فارغ التحصیل شدن) از شمول تفاهم نامه مربوطه خارج شوند می توانند بعد از پایان دوره پرداخت حق بیمه، حسب مورد مطابق ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شخصا نسبت به انعقاد قرارداد جدید و پرداخت کل حق بیمه مربوط به سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند.
9- امکان بهره مندی از خدمات تامین اجتماعی از زمان ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد و سنوات قبل را شامل نمی شود.
توجه: دانشجویانی که در مرحله اول (ماه های اردیبهشت یا خرداد) در سامانه صندوق ثبت نام کرده اند فقط باید به قسمت منوی درخواست های جدید مراجعه و با دریافت و تکمیل فرم درخواست از سیستم به همراه تنظیم تعهدنامه محضری، آنها را تحویل امور داشجویی دانشگاه نمایند.
یادآوری: دانشجویان محترم می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان امور دانشجویی با شماره مستقیم 82884032، یا 82884163 تماس حاصل نمایند. 

1 آذر 1400 / تعداد نمایش : 673