متن کامل خبر


 
شرایط برخورداری دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشکده پزشکی از تسهیلات بیمه تامین اجتماعی

خلاصه خبر: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نظر دارد تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را با لحاظ کردن سوابق کار بیمه‌ای کار (نه پوشش درمانی)، به همه دانشجویان روزانه و غیرروزانه مقطع دکتری تخصصی اعطا نماید.

به اطلاع دانشجویان محترم مقطع دکتری تخصصی (PhD) دانشکده پزشکی می‌رساند صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را به منظور گسترش پوشش بیمه‌ای با لحاظ شدن صرفا فقط سوابق کار بیمه‌ای کار نه پوشش درمانی، به همه دانشجویان روزانه و غیرروزانه اعطا نماید.
دانشجویان متقاضی استفاده از تسهیلات فوق می‌توانند از تاریخ ۲۹/۴/۱۴۰۰ لغایت ۱۰/۵/۱۴۰۰ به پرتال دانشجویی به آدرس portal.srd.ir مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.
شرایط و ضوابط عمومی ثبت‌نام و ارسال درخواست اعطای تسهیلات و نحوه باز پرداخت تسهیلات به شرح زیر اعلام می‌گردد:
۱-دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت بهداشت تحصیل کرده‌اند در صورت داشتن بدهی معوقه ابتدا باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند در غیر این صورت از لیست تسهیلات حذف خواهند شد. همچنین دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه‌های وزارت علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد تحصیل کرده باشند ملزم به تحویل کپی مدرک تحصیلی خود به اداره رفاه جهت اسکن در سیستم صندوق جهت بهره‌مندی از انواع تسهیلات می‌باشند.
۲- دانشجو جهت دریافت انواع تسهیلات ملزم به تنظیم و ارائه فقط یک تعهد محضری با ضامن معتبر (کارمند رسمی یا پیمانی یا بازاری با داشتن پروانه یا جواز کسب) می‌باشد. دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق به نشانی portal.srd.ir + میز خدمت + دستورالعمل‌ها + فرم تعهد محضری سال ۱۳۹۹، نمونه فرم تعهد را دریافت و در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم و آن را به همراه کپی حکم کارگزینی یا کپی پروانه کسب ضامن به اداره رفاه دانشجویی تحویل نمایند.
۳- دانشجویان باید بعد از ثبت‌نام در پرتال به قسمت منوی درخواست‌های جدید مراجعه، فرم درخواست را پرینت گرفته و بعد از تکمیل آن را به امور دانشجویی تحویل یا ایمیل نمایند. آدرس ایمیل:
kh.stu@modares.ac.ir
۴- بعد از بررسی و تایید اسناد توسط صندوق، پیامک اطلاع‌رسانی از سوی صندوق برای دانشجویان متقاصی ارسال می‌گردد تا نسبت به ثبت‌نام در سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی  es.tamin.ir و انعقاد قرارداد به صورت انفرادی اقدام نمایند.
توجه: امکان ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی صرفا برای افرادی میسر می‌باشد که نام آنان در اسناد تایید شده سیستم یکپارچه صندوق موجود باشد.
۵- دانشجویان مشمول انجام معاینات پزشکی می‌باید بعد از انعقاد قرارداد، ظرف مهلت تعیین شده جهت معرفی به مراجع معاین از طریق مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی as.tamin.ir اقدام نمایند. در صورت احراز شرایط معافیت از انجام معاینات بدو بیمه پردازی، سیستم تامین اجتماعی به طور هوشمند از معرفی بیمه شده به مراجع معاین ممانعت به عمل می‌آورد.
۶- مبلغ تسهیلات منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی و بدون کارمزد می‌باشد و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل در ۴۸ قسط ملزم به پرداخت آن هستند. مبلغ وام منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی (بین 425 هزار تومان تا 545 هزار تومان ماهانه بر حسب نوع خدمات) می‌باشد.
این خدمات فعلا صرفا مربوط به سوابق بیمه‌ای هست و درمان رو شامل نمی‌شود.
۷-دانشجویان موظفند بلافاصله بعد از قطع رابطه آموزشی یا نیاز به انصراف از دریافت تسهیلات بیمه، موضوع را به اداره رفاه دانشگاه اطلاع‌رسانی نمایند.
۸- دانشجویان حداکثر به مدت ۴ سال امکان بهره‌مندی از تسهیلات تامین اجتماعی صرفا به عنوان سابقه کار را خواهند داشت.
توجه: چنانچه هر یک از بیمه‌شدگان با توجه به اعلام صندوق رفاه دانشجویان (فارغ التحصیل شدن) از شمول تفاهم‌نامه مربوطه خارج شوند می‌توانند بعد از پایان دوره پرداخت حق بیمه، حسب مورد مطابق ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شخصا نسبت به انعقاد قرار داد جدید و پرداخت کل حق بیمه مربوط به سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند.
۹- امکان بهره‌مندی از خدمات تامین اجتماعی از زمان ثبت‌نام در سامانه تامین اجتماعی  می‌باشد و سنوات قبل را شامل  نمی‌شود.
توجه: دانشجویانی که در مرحله اول (ماه‌های اردیبهشت یا خرداد) در سامانه صندوق ثبت‌نام کرده‌اند  فقط باید به قسمت منوی درخواست‌های جدید مراجعه و با دریافت و تکمیل فرم درخواست از سیستم به همراه تنظیم تعهدنامه محضری، آنها را تحویل امور دانشجویی دانشگاه نمایند. 
یادآوری: دانشجویان محترم می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان امور دانشجویی با شماره مستقیم ۸۲۸۸۴۰۳۲،  یا ۸۲۸۸۴۱۶۳ تماس حاصل نمایند.
 


4 مرداد 1400 / تعداد نمایش : 717