متن کامل خبر


 
دومین سالن ورزشی دانشگاه افتتاح شد

خلاصه خبر: سالن ورزشی جدید بانوان دانشگاه، طی مراسمی روز دوشنبه 15 بهمن ماه افتتاح شد

 

سالن ورزشی جدید بانوان دانشگاه، طی مراسمی با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، معاون امور دانشجویان داخل و معاون مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، دبیر منطقه یک ورزش دانشگاه های کشور، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده، رئیس مرکز تربیت بدنی و جمعی دیگر از مسئولین، کارکنان و دانشجویان، روز دوشنبه پانزدهم بهمن ماه 1397 به طور رسمی افتتاح گردید.
در این مراسم دانشگاهیان پس از پیاده روی محوطه دانشگاه در ضلع غربی سالن جدید مستقر شده و به ورزش‌های همگانی (فریزبی و روپایی برای آقایان و پرتاب حلقه و دارت برای بانوان) پرداختند.
پس از آن با ورود ریاست محترم دانشگاه و حاضرین در سالن ورزشی، دکتر رستگار رئیس مرکز تربیت بدنی ضمن خیرمقدم، گزارش کاملی از ورزش دانشگاه را ارائه نمودند.
ایشان تجهیز و راه اندازی این سالن ورزشی را نقطه عطفی برای گسترش و توسعه فعالیت ورزشی بانوان دانست و گفت: کل فضاهای سرپوشیده ورزشی دانشگاه تا سال 95 پنج هزار و 300 متر مربع بود که با افتتاح استخر دانشگاه در سال 96، یک هزار و 425 متر مربع به این فضا افزوده و به 6 هزار و 745 متر مربع رسید.
وی افزود: امروز با افتتاح سالن ورزشی کوشش و سالن جانبی آن، یک هزار و 298 متر مربع به فضاهای سرپوشیده ورزشی دانشگاه اضافه شد و در مجموع 8 هزار و 43 متر مربع فضای سرپوشیده ورزشی در پردیس مرکزی برای انجام فعالیت های تربیت بدنی در اختیار دانشگاهیان قرار گرفت.
دکتر رستگار به جمعیت دانشجویی 9 هزار و 300 نفری دانشگاه اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سالن ورزشی به سرانه یک متر مربعی فضای ورزش به ازای هر دانشجو، نزدیک تر شدیم اما آنچه بیشتر اهمیت دارد، گسترش فضای ورزشی ویژه فعالیت بانوان است. بانوان دانشگاه تربیت مدرس در مسابقات رشته‌های ورزشی حضور چشمگیری دارند و این علاقمندی سبب شد تا لیگ والیبال، داژبال و بدمینتون در سال‌های اخیر راه اندازی شود.
بانوان دانشگاه در رشته‌های والیبال، بسکتبال، شطرنج، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، داژبال و.. فعالیت می‌کنند و در مسابقات مختلف ورزشی نیز برای دانشگاه افتخارات بسیار کسب کرده‌اند. به عنوان مثال تیم داژبال بانوان کارمند دانشگاه اخیرا قهرمان مسابقات کارکنان دولت استان تهران شد.
دکتر موحدین مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان، دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی، دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و عضو هیئت علمی دانشگاه و دکتر عَلَم معاون دانشجویان داخل نیز در بخش‌های دیگری به سخنرانی پرداختند.
آیین گشایش سالن ورزشی جدید دانشگاه با نام "کوشش" به متراژ 1298 متر مربع زیر بنا و با اعتبار 25 میلیارد ریال با شوت پرتاب حلقه بسکتبال توسط دکتر احمدی رئیس دانشگاه، شوت فوتسالِ میهمانان ویژه و بازدید از امکانات مجموعه سالن رسما انجام شد.


16 بهمن 1397 / تعداد نمایش : 2472