متن کامل خبر


 
به کوشش مرکز تربیت بدنی، سرویس رایگان دوچرخه اشتراکی هوشمند در دانشگاه راه اندازی شد

خلاصه خبر: طبق تفاهم‌نامه مرکز تربیت بدنی با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و شرکت بیدود، سرویس رایگان دوچرخه اشتراکی هوشمند در داخل دانشگاه راه‌اندازی شد.

طبق تفاهم‌نامه مرکز تربیت بدنی با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و شرکت بیدود، سرویس رایگان دوچرخه اشتراکی هوشمند در داخل دانشگاه راه‌اندازی شد.
بیدود یک سرویس اشتراک گذاری دوچرخه است، که به کاربر خود این امکان را می دهد که از دوچرخه با ترکیب نوآوری و فناوری تازه معرفی شده اینترنت اشیا استفاده کرده و سفرهای شهری خود را با سهولت انجام دهد.
در این راستا ، دانشگاه میزبان این سرویس اشتراک گذاری دوچرخه در جلوی در شمالی می باشد تا کاربران بتواند به راحتی از این خدمات بهره مند شوند.
نحوه استفاده از بیدود به این صورت است که کاربران اپلیکیشن را از سایت http://bdood.ir و یا منابع نرم افزاری دانلود می کنند. سپس کد رجیستری برای کاربر ارسال می شود تا عضویت آنها مورد تائید قرار گیرد. پس از طی این مراحل، کاربر قادر به استفاده از تعرفه های مورد نظر خواهد بود. در خصوص اپلیکیشن بیدود باید به نکاتی اشاره کرد که خدمات قابل توجهی برای آن لحاظ شده است. قابلیت مشاهده دوچرخه روی نقشه اپلیکیشن سبب می شود تا کاربران بتوانند در سریع ترین زمان ممکن، نزدیک ترین دوچرخه به محل حضور خود را پیدا کنند. سپس کاربر با استفاده از اسکن QR Code روی دوچرخه، قفل دوچرخه را باز کرده و سفر خود را آغاز می کند. در انتهای سفر نیز با استفاده از اپلیکیشن، دوچرخه را قفل کرده و این پروسه برای کاربران تکرار می شود. در اپلیکیشن بیدود، علاوه بر زمان سفر، میزان کالری مصرف شده و کاهش سطح کربن به واسطه استفاده از دوچرخه ارائه می شود.
سرویس دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند


22 مرداد 1397 / تعداد نمایش : 2404