متن کامل خبر


 
جنگل نوردی دانشجویان پسر برگزار شد.

خلاصه خبر:

برنامۀ جنگل¬نوردی مسیر جنگل ابر (از روستای ابر شهرستان شاهرود، در استان سمنان، تا روستای شیرین¬آبادِ شهرستان علی¬آباد کتول، در استان گلستان).
            

 برنامۀ جنگل¬نوردی مسیر جنگل ابر (از روستای ابر شهرستان شاهرود، در استان سمنان، تا روستای شیرین¬آبادِ شهرستان علی¬آباد کتول، در استان گلستان). در ساعت مقرر اعضای تیم در ایستگاه راه¬آهن تهران حاضر شدند و قطار در ساعت 7 و 50 دقیقه به سوی شاهرود به حرکت درآمد. در ساعت 12 و 50 دقیقه قطار به ایستگاه راه¬آهن شاهرود رسید، و اعضای تیم پس از خوردن ناهار و خریدن برخی اقلام مورد نیاز در ساعت 14 و 5 دقیقه از شاهرود به سوی بسطام، و پس از آن روستا و گردنۀ «ابر» حرکت کردند. در ساعت 16 تیم به آغاز مسیر در بالای روستای «ابر» رسید، و پس از توضیحات مربی و سرپرست تیم که دربردارندۀ نکاتی دربارۀ مسیر و برخی موارد هشدارآمیز بود، در ساعت 16 و 20 دقیقه تیم حرکت خود را به دل جنگل زیبای ابر آغاز کرد. در ساعت 17 و 13 دقیقه تیم به محلی رسید که مربی و سرپرست تیم با توجه به وجود چشمۀ آبی در نزدیکی آن و لحاظ کردن ملاحظات احتیاطی، آن را برای شب¬مانی و برپایی چادرها، مناسب تشخیص دادند. چادرها با همکاری همۀ اعضای تیم برپا شد و اعضای تیم به استراحت پرداختند. ساعت 20 و 30 دقیقه اعضای تیم شام خوردند و پس از آنکه ساعت بیدارباش فردا به اطلاع همۀ اعضاء رسید، در ساعت 22 اعضاء به چادرها برگشتند و به خواب رفتند.
در ساعت 5 پنج¬شنبه 9/7/1394 اعضای تیم بیدار شدند و پس از خواندن نماز و خوردن صبحانه با جمع کردن چادرها در ساعت 7، مسیر روز قبل خود را در جنگل ابر پی گرفتند، و پس از چند بار استراحت و تجدید نیرو در ساعت 12 به محل مورد نظر برای نهار رسیده و بساط ناهار را آماده کرده و بعد از صرف نهار و استراحتی کوتاه، به مسر خود ادامه داده تا به روستای شیرین¬آباد رسیدند که از توابع شهرستان علی¬آباد کتول در استان گلستان است. این مسیر بسیار زیبا و متنوع است و کوه¬های مسیر تا قله پوشیده از جنگل است و با توجه به ارتفاع منطقه به نظر می¬رسد که پاییز زودتر به آنجا رسیده و انواعی از رنگ¬های زیبا را در مسیر می-توان دید. از دیگر ویژگی¬های جنگل¬های زیبای این منطقه فراوانی و تنوع درختان میوۀ جنگلی همچون ازگیل، ولیک (به زبان مازندرانی)، گلابی جنگلی، زرشک کوهی ... است. اعضای تیم شب را در روستای شیرین¬آباد سپری کرده. با توجه به اینکه بلیط قطار ساعت 18 روز جمعه بوده، تصمیم بر آن شد که روز جمعه اعضای تیم از بندر ترکمن و دریای مازندران دیدن کنند.
در ساعت 5 جمعه 10/7/1394 اعضای تیم بیدار شدند و پس از به جای آوردن فریضۀ نماز و خوردن صبحانه و برداشتن آب کافی و جمع کردن وسایل، محل شب¬مانی را در ساعت 7 و 30 دقیقه به سمت بندر ترکمن ترک کردند. روز جمعه را در این شهر گذرانده و در ساعت 15 و 30 دقیقه بندر ترکمن را به سوی گرگان ترک کردند. در ساعت 17 و 10 دقیقه تیم وارد ایستگاه راه¬آهن گرگان شد، و پس از اندکی استراحت اعضای تیم خود را آمادۀ سوار شدن به قطار کردند. در ساعت 18 و 30 دقیقه قطار به سوی تهران به راه افتاد و در ساعت 5 و 45 دقیقه وارد ایستگاه راه¬آهن تهران شد. اعضای تیم پس از خداحافظی از یکدیگر جدا شدند.
شایسته است که از زحمات بسیار مربی محترم تیم، آقای نصیر علیزاده، و جناب آقای دکتر اصلاحچی و دکتر احسانی و جناب آقای فلاح که انجام این برنامه مرهون توجه و مساعدت آنها است، سپاسگزاری کنیم.
سرپرست تیم کوهنوردی دانشگاه تربیت مدرس
مهرداد نصرالله¬زاده


11 آبان 1394 / تعداد نمایش : 3521