متن کامل خبر


 
آیین تجلیل از برترین ها و مدال آوران ورزشی سال 95 دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: این برنامه در سوم خردادماه جاری در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

آیین تجلیل از برترین ها و مدال آوران ورزشی سال 95 سخنرانی دکتر رستگار رییس مرکز تربیت بدنی سخنرانی دکتر احمدی ریاست دانشگاه سخنرانی رضا قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی اهدای تندیس به برترین‌های ورزش همگانی تجلیل از میرناصر موسوی تجلیل از تیم داژبال کارکنان بانوان تجلیل از تیم فوتسال کارکنان آقایان تجلیل از تیم‌های برتر والیبال و نفرات برتر شطرنج بانوان تجلیل از تیم‌های برتر والیبال و نفرات برتر شطرنج بانوان تجلیل از تیم‌های برتر لیگ فوتسال دانشجویان تجلیل از تیم‌های برتر لیگ فوتسال دانشجویان تجلیل از تیم‌های برتر لیگ فوتسال کارکنان تجلیل از برترین‌های لیگ فوتسال دانشجویان و کارکنان تقدیر از محمدرضا حیدریان کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال و برترین بازیکن آسیا

 

آیین تجلیل از برترین ها و مدال آوران ورزش سال 95 دانشگاه، با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر اصلاحچی معاون دانشجویی، دکتر قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی، حیدریان کاپتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران ،برترین بازیکن آسیا و دکتر رستگار رئیس مرکز تربیت بدنی سوم خردادماه جاری در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.


پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، دکتر رستگار مدیر مرکز تربیت بدنی به ارائه گزارش در خصوص برنامه‌های متنوع و جشنواره‌های ورزشی که در 3 نوبت در فضای باز دانشگاه برگزار شد پرداخت و گفت: در سال 95 یک هزار و 249 نفر رویداد در بخش بانوان و یک هزار و 856 نفر رویداد در بخش آقایان برگزار شد.
مسابقه سیمولتانه با حضور 7 شطرنج باز خانم و 23 شطرنج باز آقا، لیگ فوتسال دانشجویان با حضور 275 ورزشکار در قالب 25 تیم در بخش آقایان و 11 تیم در بخش بانوان، لیگ فوتسال کارمندان دانشگاه با حضور 156 نفر و مسابقات والیبال از جمله فعالیت‌های درون دانشگاهی در سال گذشته بود.
وی ادامه داد: در بخش مسابقات برون دانشگاهی نیز دانشگاه تربیت مدرس با 20 ورزشکار در 5 رشته ورزشی در رقابت‌های المپیاد دانشجویی حضور داشت.
تیم داژبال کارکنان زن دانشگاه در مسابقات دانشگاه‌های منطقه یک کشور به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
در فعالیت های کوهپیمایی و گلگشت ها نیز 220 نفر در بخش آقایان و 300 نفر در بخش بانوان شرکت کردند.


رئیس مرکز تربیت بدنی دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس‌های مختلف ورزشی در 10 رشته در دو بخش خانم ها و آقایان، برگزاری کلاس‌های ورزشی در 10 رشته برای فرزندان همکاران در تابستان، انجام تست ارزیابی ترکیب بدنی و پایش سلامت، تعمیرات سالن ورزشی دانشگاه و سالن دانشکده کشاورزی، حصار کشی زمین والیبال، پیگیری راه اندازی استخر پردیس مرکزی و همچنین برنامه ریزی و پیگیری احداث سالن ورزشی مخصوص بانوان در ضلع جنوب شرقی دانشگاه از دیگر اقدامات مرکز تربیت بدنی در سال 95 می‌باشد.
دکتر احمدی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از قرار گرفتن در جمع ورزشکاران دانشگاه گفت: حضور این تعداد ورزشکار و طرفداران ورزش در دانشگاه مرا شگفت زده کرد و خوشحالم که کارکنان و دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به اهمیت ورزش در زندگی پی برده‌اند.
وی افزود: ورزش جز بسیار مهمی از زندگی هر شهروند در شهرهای بزرگ است. ما باید به این بخش حیاتی زندگی خود توجه ویژه داشته باشیم. ورزش منظم ذهن، روح و روان را صیقل می‌دهد و انسان را در مواجه با مشکلات زندگی توانمند تر می‌کند. با ورزش حس خوش بینی و نگاه مثبت به زندگی پرورش می‌یابد و انسان می‌تواند بسیاری از مسائل اجتماعی، معنوی و روحی و روانی خود را به خوبی با ورزش سامان دهد.
 

در بخش دیگری از این مراسم دکتر رضا قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی به سخنرانی پرداخت و گفت: اهمیت ورزش بر هیچ کس پوشیده نیست و تقریبا همه  مردم از نقش ورزش در پیشگیری از بیماری‌ها، جلوگیری از پیری زودرس و کاهش هزینه‌های درمان با خبر هستند. ورزش نه تنها بر جسم، تمام اندام‌ها، بافت‌ها و سلول‌ها تأثیر دارد بلکه از جنبه‌های اجتماعی زندگی بشر نیز حائز اهمیت است.
نتایج مطالعات یکی از اساتید بین المللی نشان می‌دهد که انسان به لحاظ ژنتیکی موجودی بسیار فعال بوده است. بررسی انسان از هزاران سال قبل این مطلب را آشکار می‌سازد که برخی از ژن‌های آدمی در اثر کم شدن فعالیت‌های بدنی طی زمان دچار تغییرات اساسی شده است.
وی افزود: هر یک از ما یک سن شناسنامه‌ای، یک سن بیولوژیک و یک سن آمادگی جسمانی داریم که کارشناسان تربیت بدنی می‌توانند سن آمادگی بدنی افراد را با تست‌های ساده ورزشی سنجیده و به آنها بگویند که از سن شناسنامه‌ای خود چقدر پیرتر و یا جوان تر هستند.
عضو هیأت علمی دانشگاه در پایان ضمن تأکید بر ورزش همگانی توصیه کرد: فعالیت بدنی و ورزش را وابسته به تجهیزات و امکانات خاص نکرده و چه انفرادی، چه گروهس و چه خانوادگی به ورزش بپردازید.


9 خرداد 1396 / تعداد نمایش : 3390