متن کامل خبر


 
برادران کوهنورد دانشگاه به قله 3200 متری دارآباد صعود کردند

خلاصه خبر: طبق اطلاع رسانی‌های انجام شده گروه کوهنوردی دانشجویان روز جمعه ٩٦/٠٢/٢٩ ساعت ٦:٣٠ صبح از دانشگاه تربیت مدرس به سمت داراباد حرکت کردند.

برادران در حال صعود فتح قله برادران در حال صعود

 

پیرو هماهنگی‌های انجام شده ی پیشین، اعضای گروه کوهنوردی دانشگاه تربیت مدرس، ساعت 6:30 صبح جمعه 96/02/29 مقابل ساختمان تربیت بدنی دانشگاه گرد هم آمدند و در ساعت 6:50 به سوی دارآباد حرکت کردند.
به منظور صرفه جویی در زمان، صبحانه (نان و پنیر و چای و خرما) در داخل مینی بوس خورده شد. پس از رسیدن به ابتدای مسیر صعود در دره دارآباد، در ساعت 7:40 صعود به سمت قله 3200 متری دارآباد آغاز گشت.
بعد از حدود پنج دقیقه پیمایش، گروه برای شنیدن شرحی از برنامه صعود و زمان بندی مطلوب برای اجرای برنامه و نیز معرفی کوتاه اعضا ایستاد. هوا صاف و آفتابی و لطافت هوا نوید صعود دلچسبی را می‌داد.
حدود هر یک ساعت یک بار گروه توقف کوتاهی به منظور خوردن آب و خوراکی‌های سبک داشت، سپس ادامه  مسیر از سر گرفته می‌شد.
در نهایت در ساعت 11:40 گروه بر فراز قله زیبای دارآباد پای نهاد. پس از استراحتی کوتاه و هم خوانی سرود جاودانه «ای ایران»، در ساعت 12:15 تیم کوهنوردی دانشگاه راه بازگشت را در پیش گرفت.
ساعت 13:15 اعضای گروه برای خوردن ناهار و استراحت ایستادند و در ساعت 14 فرود از سر گرفته شد. در پایان در ساعت 16:30 با رسیدن به پارکینگ دارآباد، گروه برای یافتن نزدیک ترین حوزه  رای گیری به پرس و جو پرداخت که مسجدی در نزدیکی میدان شهدای دارآباد را نشان دادند.
پس از حدود یک ساعت ایستادن در صف نوبت به تیم کوهنوردی دانشگاه رسید تا در کنار ورزش و اشاعه روحیه نشاط و سلامتی، وظیفه اجتماعی و ملی خود را نیز به انجام رساند. به امید پیشرفت و سازندگی و آبادانی برای کشور عزیزمان ایران.
در پایان شایسته است از مسئولان محترم دانشگاه دکتر اصلاحچی، دکتر رستگار، جناب آقای فلاح، جناب آقای علیدادی، جناب آقای فرج اللهی و دوستان عزیز در بخش خدمات برای کمک های ارزنده شان در راستای برگزاری هرچه بهتر این برنامه سپاسگزاری کنیم.


7 خرداد 1396 / تعداد نمایش : 2134