متن کامل خبر


 
"هفته تربیت بدنی گرامی باد."

خلاصه خبر: رئیس مركز تربيت بدنی دانشگاه در پیامی ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش، از تلاش و همت تمام دست اندرکاران ورزش دانشگاه، قهرمانان، مربيان و ورزشكاران قدردانی کرد.

به گزارش مرکز تربیت بدنی؛

در کشور ما هفته تربیت ‌بدنی همه‌ ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به‌منظور آشنايی جامعه با اهداف، اثرات، کارکردها و کاربردهای ورزش در زندگی فردی و اجتماعی برگزار مي‏شود. در وصف اهمیت تربیت‌بدنی و ورزش در جامعه همین بس که تربیت ‌بدنی نوعی رویکرد تربیتی مؤثر است که می‌تواند استعدادهای بالقوه انسانی را از طریق ورزش شکوفا کند. بر همین اساس، ورزش ابزاری در خدمت تربیت انسان‌ها از طریق بدن است. اگر این ابزار به‌درستی تشریح شود و در اختیار انسان‌ها قرار گیرد به‌احتمال ‌زیاد شاهد شکوفایی استعدادها و تعالی انسان‌ها خواهیم بود. یکی از رسالت‌های دانشگاه‌ها فراهم ساختن فرصت‌ها برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی است. درواقع، مراکز تربیت‌بدنی دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند تا در کنار تربیت اندیشه دانشجویان، فرصت تربیت بدن نیز فراهم شود تا دو وجه ذهنی و بدنی دانشجویان به سمت کمال و شکوفایی به‌پیش برده شود.

دكتر نوروزی رئيس مركز تربیت ‌بدنی دانشگاه ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی و ورزش از تلاش و همت تمام دست‌اندرکاران ورزش دانشگاه، قهرمانان، مربيان و ورزشكاران قدردانی کرد. همچنين ايشان با اشاره به عدم برگزاری جشن آيين تجليل از مدال‌آوران، برترین‌ها و قهرمانان مسابقات ورزشی سال ٩٨ دانشگاه به دليل وضعيت فعلی جامعه (همه‌گیری کووید-۱۹) گفتند: با مساعدت‌های دكتر موسوی معاون محترم پشتيبانی و دكتر رضايی معاون محترم دانشجويی، بودجه مربوط به جوايز اين قهرمانان تأمین شده و به ياری خداوند در هفته جاری به حساب اين عزيزان واريز می‌گردد. همچنين لوح‌های تقدير رياست محترم دانشگاه و تندیس‌های يادبود مدال‌آوران مسابقات برون دانشگاهی و برترین‌های ورزش همگانی نيز با در نظر گرفتن شرايط و وضعيت دانشگاه به اين عزيزان اهدا خواهد شد. در انتها ایشان بیان داشتند که پروژه‌های عمرانی ورزش دانشگاه در فرصت پیش‌آمده به نحو مطلوبی به‌پیش برده می‌شود و امید است که در پایان همه‌گیری کووید-۱۹ زیرساخت‌های مطلوبی برای توسعه ورزش دانشگاه در اختیار دانشگاهیان عزیز فراهم آید.

 


27 مهر 1399 / تعداد نمایش : 1680