متن کامل خبر


 
اطلاعیه شماره ۲ اداره خوابگاه‌ها: راهنمای ثبت درخواست خوابگاه مجردی در سامانه گلستان

خلاصه خبر: راهنمای ثبت درخواست خوابگاه در سامانه گلستان، ویژه دانشجویان غیربومی وزارت علوم و بهداشت، دوره روزانه نوع الف -کد رشته‌های دارای خوابگاه-، ارشد و دکتری متقاضی خوابگاه مجردی

راهنمای ثبت درخواست خوابگاه مجردی در سامانه گلستان
ویژه دانشجویان غیربومی وزارت علوم و بهداشت، دوره روزانه نوع الف، ارشد و دکتری 
 
 
بخش ۱؛
موارد عمومی:
- كلیه مراحل مربوط به ثبت تقاضای خوابگاه از طریق سامانه جامع گلستان انجام خواهد شد.
- خوابگاه‌های دانشگاه در سایت دانشکده کشاورزی، سایت دانشکده نور، سایت مرکزی و سطح شهر تهران پراکنده هستند و بر اساس امتیازات کسب شده و به تدریج به دانشجویان واجد شرایط اختصاص خواهند یافت.
- حداکثر مهلت استفاده از خوابگاه در صورت واجد شرایط اسکان بودن، برای مقطع کارشناسی ارشد پایان ترم چهارم تحصیلی و مقطع دکتری پایان ترم هشتم تحصیلی است و قابل تمدید نخواهد بود.
- زمان ثبت درخواست خوابگاه در سامانه گلستان از صبح روز سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ لغایت ظهر روز شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ خواهد بود.
 
بخش ۲؛
لیست مدارک ضروری جهت بارگذاری در سامانه گلستان:
- سند تعهد محضری (بارگذاری این سند صرفاْ برای دانشجویان وزرات بهداشت متقاضی خوابگاه مجردی ضرروی می‌باشد.)
تذکر ۱: برای ضامن بازنشسته (غیرنظامی) گواهی کسر از حقوق با عنوان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است.
تذکر ۲: توصیه می‌شود دانشجویان، پیش از آغاز عملیات درخواست خوابگاه، مستندات لازم جهت بارگذاری در سامانه را از قبل اسکن نموده و فایل‌ آن را داشته باشند.
تذکر ۳: توصیه می‌شود دانشجویان عزیز بارگذاری مدارک در سامانه گلستان را ترجیحاً در روز اول و دوم انجام دهند تا در صورت وجود ایراد در مدارک، فرصت تصحیح و بارگذاری مجدد آن را داشته باشند.
لیست مدارک امتیاز آور و اختیاری:
دانشجویان در صورت داشتن هر یک از گواهی‌های ذیل (با توجه به لحاظ شدن امتیاز آن در تخصیص خوابگاه) می‌توانند آن را در سامانه گلستان بارگذاری و امتیاز مرتبط با آن را کسب نمایند:
- گواهی ثبت اختراع از سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران
- گواهی نویسنده پایان‌نامه برتر دانشجویی
- گواهی نویسنده کتاب برتر سال دانشجویی
- گواهی تألیف کتاب، ترجمه کتاب و پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی معتبر داخلی یا خارجی و ارائه و پذیرش مقاله در همایش‌های خارجی و داخلی
- گواهی معدل موثر در پذیرش (معدل ۱۷به بالا)
- گواهی کسب رتبه اول تا سوم در تیم‌های ملی یا دانشگاهی در مقاطع قبل
- گواهی خانواده شهید، فرزند شهید، رزمنده، آزاده، فرزند آزاده، جانباز و یا فرزند جانباز
- گواهی فوت پدر
- گواهی سرپرست خانوار
- گواهی مربوط به هر گونه معلولیت یا نقص عضو
- هر گونه گواهی مربوط به داشتن بیماری خاص
- گواهی کمیته امداد یا سازمان بهزیستی
 
بخش ۳؛
استعدادهای درخشان:
دانشجویانی که مشمول آیین‌نامه استعداد درخشان هستند و متقاضی خوابگاه مجردی خواهران و برادران می‌باشند، توجه داشته باشند که اگر مدارک مرتبط با آیین‌نامه مذکور را در بخش مرتبط با استعدادهای درخشان سامانه گلستان آپلود کرده و این مدارک پیش از تخصیص خوابگاه، توسط دفتر استعدادهای درخشان تایید شده باشد، حداکثر امتیاز خوابگاهی را جهت اسکان کسب خواهند نمود.
 
بخش ۴؛
مراحل تکمیل اطلاعات خوابگاهی، ثبت درخواست خوابگاه و آپلود مدارک در سامانه جامع گلستان:
چنانچه دانشجو متقاضی خوابگاه باشد لازم است پس از ورود به سامانه گلستان جهت تکمیل اطلاعات خوابگاهی و ثبت درخواست خوابگاه و آپلود مدارک امتیازآور به شرح ذیل اقدام نماید:
- از مسیر "دانشجویی/ خوابگاه/ اطلاعات و درخواست‌ها/ وارد فرم "عملیات درخواست خوابگاه توسط دانشجو" ‌شود.
- در این صفحه، سه مرحله به شرح ذیل رویت خواهد کرد:
 
* مرحله "ثبت اطلاعات خوابگاهی دانشجو":
- در این مرحله دانشجو باید نسبت به تکمیل و تایید صحت اطلاعات خود اقدام نماید. دانشجویانی که قبلا اطلاعات مربوط به این فرم را تکمیل نموده باشند نیازی به تکمیل مجدد آن نخواهند داشت. اما باید درخواست خوابگاه خود را در ترم جای ثبت نمایند.
- دانشجو پس از تکمیل اطلاعات مورد درخواست در  این فرم، باید به فیلد: "اطلاعات فوق مورد تایید اینجانب می‌باشد" پاسخ مثبت بدهد.
- سپس کلید "اعمال تغییرات" در پایین صفحه را کلیک کند.
- با زدن کلید "اعمال تغییرات" این پیغام به دانشجو نمایش داده می‌شود: "کد۴ : اطلاعات خوابگاهي شما توسط مديريت تاييد نشده و يا تاييد آن امکان پذير نيست. لطفا وضعيت خود را تا زمان تاييد اطلاعات توسط مديريت پيگيري نماييد."
- دانشجو بعد از مشاهده این پیغام باید با زدن کلید بازگشت به فرم قبلی بازگردد و "مرحله درخواست خوابگاه توسط دانشجو" را انتخاب نماید.
 
 
* مرحله درخواست خوابگاه توسط دانشجو:
- در این مرحله دانشجو نخست باید مقررات عمومی خوابگاه را مطالعه و سپس با انتخاب آیتم "اينجانب با مطالعه کامل و قبول کليه شرايط فوق، خود را متعهد به رعايت آن می‌دانم"، نسبت به رعایت مقررات خوابگاه متعهد ‌شود.
- سپس عبارت "اینجانب متقاضی خوابگاه جهت نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ می‌‌باشم" را انتخاب کند.
- سپس بر روی کلید "اعمال تغییرات" در انتهای صفحه کلیک نماید.
تذکر: در صورت نزدن کلید "اعمال تغییرات"، تغییرات انجام داده شده در فرم ثبت نهایی نخواهد شد.
- با زدن کلید اعمال تغییرات این پیغام به دانشجو نمایش داده می‌شود: "کد۴ : اطلاعات خوابگاهي شما توسط مديريت تاييد نشده و يا تاييد آن امکان پذير نيست. لطفا وضعيت خود را تا زمان تاييد اطلاعات توسط مديريت پيگيري نماييد."
- بعد از مشاهده این پیغام دانشجو باید با زدن کلید بازگشت به صفحه قبلی بازگردد و مرحله "ارسال تصویر مدارک مورد نیاز" را انتخاب نماید.
تذکرات بسیار مهم:
- بدون تکمیل فرم درخواست خوابگاه در بازه زمانی اعلام شده و ثبت نهایی تغییرات مرتبط با آن در سامانه گلستان، به دانشجو اتاقی تخصیص داده نخواهد شد؛ حتی اگر اطلاعات خوابگاهی وی توسط مدیریت تایید شده باشد. بنابراین لازم است دانشجویان پس از ثبت درخواست خوابگاه خود در این فرم، حتما بر روی کلید "اعمال تغییرات" که در انتهای صفحه مشاهده می‌شود، کلیک نمایند تا درخواست ایشان در سامانه ثبت شود.
- دانشجویانی که قبل از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۶، در ترم جاری (۴۰۰۲)‌ در سامانه گلستان درخواست خوابگاه ثبت کرده‌اند و اطلاعات خوابگاهی ایشان نیز توسط مدیریت تایید شده، اگر خوابگاه خود را به هر دلیل تخلیه کرده و اکنون نیاز مجدد به خوابگاه داشته باشند؛ لازم است در بازه زمانی ۱۶ الی ۲۰ فروردین ماه سال جاری، مجداد وارد فرم درخواست خوابگاه شده، یکبار درخواست قبلی خود را لغو و مجددا آن را ثبت نمایند؛ بدین‌ترتیب تاریخ ثبت درخواست در بازه زمانی ۱۶ الی ۲۰ فروردین قرار خواهد گرفت و درخواست از سوی اداره خوابگاه‌ها مورد بررسی واقع خواهد شد. 
این دسته از دانشجویان برای اینکار باید به شرح ذیل اقدام نمایند:
۱- وارد فرم درخواست خوابگاه شوند؛ 
۲- عبارت "اینجانب متقاضی خوابگاه جهت نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ نمی‌‌باشم" را انتخاب کنند؛ 
۳- سپس بر روی کلید "اعمال تغییرات" در انتهای صفحه کلیک کنند. 
۴- سپس بر روی کلید "شروع مجدد" در پایین صفحه کلیک کنند تا فرم خالی شود.
۵- شماره دانشجویی خود را در فیلد "شماره دانشجو" وارد کنند.
۶- بر روی کلید "جستجو" در پایین صفحه کلیک کنند تا اطلاعات لازم در فرم بنشیند.
۷- عبارت "اینجانب متقاضی خوابگاه جهت نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ می‌‌باشم" را انتخاب کنند؛ 
۸- سپس مجددا بر روی کلید "اعمال تغییرات" در انتهای صفحه کلیک نماید؛ 
مجددا یادآور می‌شود به درخواست‌هایی که قبل از بازه زمانی فوق در سامانه ثبت شده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 
* مرحله ارسال فایل مدارک:
- در این مرحله دانشجو باید مدارک مورد نیاز را ارسال نماید.
تذکر ۱: حجم مدارک باید بین ۱۲۰KB تا ۲۵۰KB و وضوح ان از ۱۲۰dpi تا ۱۵۰dpi باشد.
تذکر ۲: فرمت مدارک باید jpg باشد
تذکر ۳: در هر مورد مدرک بارگذاری شده نباید بیشتر از یک صفحه باشد.
 
بخش ۵؛
سایر موارد مهم
- در قسمت "وضعيت تایید اطلاعات خوابگاهی" در صفحه "عملیات درخواست خوابگاه توسط دانشجو" دانشجو می‌تواند از وضعيت تایید مدیریت درخواست خوابگاه خود در سيستم جامع گلستان مطلع شود.
- دانشجویان محترم توجه داشته باشند که فقط در زمان اعلام شده، مجاز به ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان می‌باشند و عواقب تأخیر در ثبت درخواست خوابگاه بر عهده دانشجو خواهد بود.
- برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل با شماره تلفن۸۲۸۸۳۱۷۶ (دختران) یا ۸۲۸۸۳۱۷۷ (پسران) تماس حاصل فرمایید.
- برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با سند تعهد محضری در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل با شماره تلفن ۸۲۸۸۴۰۳۲
 

15 فروردین 1401 / تعداد نمایش : 648