متن کامل خبر


 
تقدیر از 2 عضو هيات علمي دانشگاه در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری

خلاصه خبر: در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری، 20 پژوهشگر و فناور برتر کشور معرفی و از آنان تقدیر بعمل آمد که نام دکتر غلامحسن نجفی و دکتر هاشم داداش پور از اعضای هیات علمی دانشگاه در این فهرست جای دارد.

در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی از 20 پژوهشگر و فناور برتر کشور تقدیر شد.

در این جشنواره که هر ساله در هفته پژوهش و فناوری با هدف ترویج فرهنگ پژوهش، معرفی توانمندی‌ها و ایجاد ارتباط میان محققان کشور برگزار می‌شود، 20 پژوهشگر و فناور برتر در حوزه‌های علوم انسانی،‌ هنر، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی،‌ علوم پایه، پزشکی و دامپزشکی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه مراسم از رؤسای دانشگاه‌های تبریز، ارومیه، شیراز و لرستان و استانداران و رؤسای ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس و لرستان به عنوان حامیان برگزیده پژوهش و فناوری به انتخاب وزارت کشور تقدیر و تشکر شد.

در بخش دیگری از مراسم طرح‌های پایه و پیش‌بینی شرایط دریایی کشور از دانشگاه صنعتی اصفهان و طرح توکامک البرز از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان طرح‌های پژوهشی برتر انتخاب شده و مجریان آن‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر برومند، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم به ارائه گزارش فعالیت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته پژوهش پرداخت و گفت: در این هفته اقداماتی همچون تجلیل از پژوهش‌های دانش‌آموزی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، نشست سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، جشنواره ملی شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب)، نشست هم اندیشی در حوزه فناوری با حضور رؤسای پارک‌های علم و فناوری وابسته به وزات علوم، تحقیقات و فناوری، نشست هم اندیشی در حوزه پژوهشی با حضور رؤسای مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری و برگزاری هفته پژوهش و فناوری استانی با هدف ترویج پژوهش صورت گرفت


4 بهمن 1396 / تعداد نمایش : 7083