متن کامل خبر


 
تقویم تابستان ۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران

خلاصه خبر: تقویم تابستانه آکادمی کانون پتنت ایران، از ۱۰ رویداد آموزشی- ترویجی تشکیل شده که حوزه‌های مختلف مالکیت فکری و ثبت اختراع را در بر می‌گیرد.

 از نقاط قابل توجه تقویم تابستان، عناوین جدید «آناتومی پتنت» و «سینما مالکیت فکری» بوده که جذابیت ویژه‌ای ایجاد نموده‌اند.

این تقویم، شامل ۹ رویداد در قالب سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری بوده که با دوره‌های «آشنایی با مالکیت فکری» و «پتنت به‌عنوان ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه» آغاز می‌گردد. «آشنایی با آناتومی پتنت»، عنوان دوره جدیدی است که به بررسی و تشریح اجزای پتنت می‌پردازد.

نظر به اهمیت مسئله دسترسی به اطلاعات موجود در اسناد ثبت اختراع، عناوین «جستجوی پتنت» و همچنین «آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Patentscope»، از دیگر رویدادهایی هستند که در تقویم تابستان گنجانیده شده‌اند. همچنین به موضوع «آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع یا PCT و مزایای آن» هم به عنوانی یکی از موضوعات روز جهان پرداخته شده است. «مسیر ملی حفاظت از اختراعات» نیز، در زمره رویدادهایی است که در دوره‌های قبلی با استقبال خوبی مواجه شده و نظر به این استقبال، بار دیگر در تابستان سال جاری قابل دسترس خواهد بود.

 

برای اطلاع از تقویم تابستانه آکادمی کانون پتنت ایران، اینجا کلیک کنید.


16 تیر 1400 / تعداد نمایش : 7821