متن کامل خبر


 
نشست هیات رییسه دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: نشست هیات رییسه دانشگاه با حضور رییس، ‌معاونان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه،  25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی را گرامی داشت.
در ادامه حجت الاسلام ساداتی نژاد با اشاره به تسهیل شرایط فرزند آوری برای دانشگاهیان ضرورت راه اندازی مهدکودک در دانشگاه را یادآور شد .
رییس دانشگاه نیز از تشکیل کارگروهی در این خصوص در معاونت توسعه منابع و سرمایه انسانی خبر داد و ضمن تاکید بر اهمیت این موضوع، ‌راه اندازی آن را نیازمند اعتبارات و بودجه لازم عنوان کرد.
دکتر کردنائیج معاون آموزشی نیز با اشاره به حضوری شدن کلاس ها در دانشگاه اظهار داشت: در اجلاس سراسری معاونان آموزشی دانشگاه ها که با حضور وزیر علوم برگزار شد موضوع حضوری شدن دانشگاه ها مطرح و دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از معدود دانشگاه هایی که بالاترین میزان حضوری شدن را در تمام دانشگاه ها داشت، معرفی گردید و در حال حاضر حدود 100 درصد کلاس های این دانشگاه  به صورت حضوری برگزار می شود.
تأیید سربرگ پردیس بین الملل دانشگاه در منطقه آزاد اروند، موافقت راه اندازی گروه آموزشی مستقل 'مهندسی معدن و محیط زیست'، بحث حضور دانشجویان بین الملل در واحد های بین الملل دانشگاه به جای توزیع آن ها در دانشکده ها و لزوم برنامه ریزی صحیح در کتابخانه مرکزی جهت ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به  دانشجویان از دیگر موارد مطرح شده در نشست هیات رییسه دانشگاه بود.
رییس دانشگاه  همچنین در خصوص مدیریت زمانی بودجه تخصیص یافته به واحد ها و دانشکده ها تاکید کرد و گفت: بودجه تخصیصی در بازه زمانی 6 ماهه به دانشکده ها پرداخت شده و دانشکده ها باید آن را مدیریت کرده و به صورت یکجا خرج نکنند.
وي خاطر نشان كرد: با تمهيدات به عمل آمده، آرامش لازم در واحدهاي مختلف دانشگاه ايجاد شده است.


26 اردیبهشت 1401 / تعداد نمایش : 574