متن کامل خبر


 
ارائه گزارش برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت پسماند در شورای مدیریت سبز

خلاصه خبر: بیست و هفتمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه، 13 شهریورماه در سالن شورای دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر مختارانی رییس کمیته تخصصی مدیریت پسماند گزارشی در خصوص دوره‌های آموزشی مدیریت پسماند ارائه نمود.
وی اظهار داشت: در راستای طرح جامع مدیریت پسماند دانشگاه اقداماتی صورت گرفت که یک از این اقدامات، امور مربوط به آموزشی و اطلاع رسانی بود که در 4 سطح نیروهای خدماتی، کارکنان، دانشجویان و اعضای هیات علمی برگزار شد.
عضو شورای مدیرت سبز دانشگاه گفت: در خصوص آموزش اعضای هیات علمی قرار شد برنامه را به صورت دانشکده ای برگزار کنیم که تاکنون در 6 دانشکده این دوره های آموزشی برگزار شده و برای مابقی دانشکده ها طی ماه آینده برگزار می شود.
وی افزود: استقبال خوبی از این دوره ها صورت گرفت و برخی اوقات کلاس ها از زمان تعیین شده نیز بیشتر می شد و در زمان پرسش و پاسخ پایان جلسه به سوالات و دیدگاه های مطرح شده پاسخ داده می شد.
وی بر لزوم برگزاری دوره های مدیریت پسماند برای دانشجویان ورودی جدید تاکید کرد و گفت: چاپ بروشور در این زمینه و معرفی طرح به دانشجویان به صورت کلیپ و ... می تواند جهت آگاهی بخشی به آنان در زمینه مدیریت پسماند مفید واقع شود.
در ادامه در خصوص ایجاد کانال مدیریت سبز دانشگاه، پیشنهاد برای ایجاد محیط شهری مناسب برای فضاسازی آتی جایگزین پل گیشا و استفاده از پتانسیل اعضای هیات علمی گروه معماری دانشگاه و ... مطالبی عنوان شد.
دکتر احمدی رییس دانشگاه در خصوص پایش طرح مدیریت پسماند تصریح کرد: روش های هدایت و پایش این طرح باید به صورت مختصر برای اعضای هیات علمی، کارکنان و واحد های دانشگاه انجام شود و به صورت یک دستورالعمل مختصر و مفید در اختیار آنان قرار گیرد و این الگو به صورت یادداشت روش کار مدیریت سبز به صورت مکتوب در گروه ها توزیع شود و بتوان با آموزش لایه به لایه این مهم را آموزش و ترویج داد.
در ادامه تعیین دبیرخانه کمیته پسماند جهت پیگیری و اجرای مصوبات مربوط به این کمیته مطرح شد و مقرر شد با توجه به این که متولی این امر حوزه امور اداری می باشد کارهای عملیاتی و اجرایی آن نیز بر عهده همین حوزه باشد و پس از برگزاری جلسه ای مشترک میان حوزه اداری و کمیته پسماند طی جلسه آینده در صورت لزوم دبیرخانه کمیته پسماند معرفی شود.

16 شهریور 1398 / تعداد نمایش : 1016