متن کامل خبر


 
نشست شورای مرکزی صنفی کارمندان با سرپرست دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: نشست شورای مرکزی صنفی کارمندان با سرپرست دانشگاه، روز 16 آبان ماه در سالن شورای دانشگاه برگزار شد.


در ابتدای این نشست احمد ملائیان رییس شورای صنفی کارکنان دانشگاه در خصوص لزوم رعایت شأن و منزلت کارکنان، ‌بحث های رفاهی کارکنان شامل مسکن، اضافه کار تشویقی، حضور کارمندان در نهادهای تصمیم گیری دانشگاه و‌ بحث همسان سازی حقوق مطالبی را عنوان کرد.
یوسف سنایی عضو شورای صنفی مرکزی در خصوص ایجاد بحران هویتی برای کارمندان و عدم استفاه از آنان در نهادهای تصمیم گیری و ندادن پست های مدیریتی به کارمندان نکاتی را یادآور شد.
در ادامه محمد یوسفی رئیس شورای صنفی کارمندان دانشگاه های کشور در سخنانی تصریح کرد: رویکرد مسئولان در اداره سازمان ها بسیار تعیین کننده است. بحث مشارکت همه ارکان یک سازمان در تصمیم گیری و تصمیم سازی موجب بالندگی و رشد سازمان می شود و کم کردن اهمیت یک رکن در سازمان،‌ باعث آسیب رسیدن به سازمان خواهد شد
وی با اشاره به عدم رعایت عدالت در توزیع منابع گفت: این کار باعث بی انگیزگی کارمندان می شود و هر چیزی که منزلت و شأن کارمندان را مورد هدف قرار دهد، موجب نارضایتی می شود و امیدواریم شورای صنفی به عنوان حلقه واسط بین کارکنان و مسئولان دانشگاه بتواند در جهت حل مسایل و مشکلات کارمندان، گامی مثبت بردارد.
لزوم حفظ احترام کارمندان، عدم توازن بین نرخ رشد حقوق کارمندان با میزان تورم،‌ عدم پرداخت هزینه کافی برای غذا و ایاب ذهاب به کارکنان شرکتی و افزایش نیافتن مبلغ آن طی سال های اخیر،‌ عدم اعمال مدرک تحصیلی کارکنان و منوط کردن آن به مدرک زبان، ‌لزوم استفاده از نیروهای جوان و توانمند در نسل جدید کارکنان دانشگاه و لزوم ‌تقویت امکانات رفاهی کارکنان از مطالبی بود که اعضای شورای صنفی به آنها اشاره کردند.
در ادامه دکتر دانشجو سرپرست دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: دانشگاه ها بر سه پایه اساتید، کارمندان و دانشجویان استوار می باشند و این سه رکن، دارای ارزشی مساوی هستند و درک این موضوع برای مدیران،‌ باعث تصمیم گیری های مناسب تری خواهد شد.
وی گفت: کارمندان، بدنه ماندگار دانشگاه هستند و باید در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی دانشگاه دخیل باشند و در این زمینه حتما باید حضور موثر کارمندان در نظر گرفته شود.
دکتر دانشجو با اشاره به حفظ شأن و منزلت کارمندان خاطر نشان ساخت: ‌این موضوع فقط در حرف نیست و حفظ شأن کارمندان با اجرای عدالت، حفظ خواهد شد.
سرپرست دانشگاه در ادامه به برخی از مصوبات جلسه اخیر هیات رییسه اشاره کرد و گفت: بر این اساس، در بحث جذب کارمندان جدید،‌کارمندان قراردادی و شرکتی دانشگاه که در آزمون شرکت کرده و قبول شده اند، در اولویت جذب هستند. همچنین تبدیل وضعیت استخدامی و ارتقای کارکنان باید در دستور کار قرار گیرد تا کارمندان بتوانند با امیدواری بیشتر به کار خود در دانشگاه ادامه دهند.
وی افزود: کارمندان برای من بسیار حائز اهمیت هستند و سعی می کنیم بخشی از منابع مالی جهت تأمین معوقه 50 درصد حقوق کارمندان را تا اواخر آذر و بخشی دیگر را تا اواخر دی تأمین نماییم.
سرپرست دانشگاه با اشاره به گله مندی کارمندان از پایین بودن سطح حقوق با توجه به میزان بالای تورم تاکید کرد: بحث میزان حقوق و مزایای کارکنان، شامل قوانین کشوری است و اگر طرحی برای تحول در این خصوص از سوی شورای صنفی به ما ارائه شود ما حتما در جلسات بالادستی و تصمیم سازی خارج از دانشگاه مطرح و پیگیری خواهیم کرد.
دکتر دانشجو در پایان گفت: رفاه عمومی و ارتقای معنویت، دو هدف مهمی بود که جمهوری اسلامی به خاطر تحقق آن ها ایجاد شد و سعه صدر، هنر راضی بودن، احترام، ‌برخورد و رفتار صادقانه،‌ تطبیق توقعات با امکانات موجود و محبت بدون توقع و چشمداشت از مواردی است که همگی باید مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم در محیط دانشگاه و در کنار یکدیگر با هر نوع طرز فکر سیاسی، خوشحال و خرسند باشیم و با وجود تمامی مشکلات و کمبودها، به جلو پیش برویم و مشکلات را پشت سر بگذاریم.


17 آبان 1400 / تعداد نمایش : 1119